فروش درخت بید بید سرخ بید مجنون...

تاریخ : 1396/26/02 نویسنده :admin بازدیدها : 6530 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
فروش انواع بید بید سرخ بید مجنون...
بید مجنون:
بید مجنون درختی بسیار سازگار است و در بسیاری از انواع خاک به جز خاک هایی که بسیار سریع آب را تخلیه میکنند و خاک های بسیار خشک در بقیه خاک ها رشد مناسبی دارد بهترین نوع خاک برای آن خاک حاصلخیز و مرطوب با زهکشی خوب مانند رس، شن و ماسه با 5 تا 7.5 است. این درخت از نظر نور محیط روشن و آفتابی را دوست دارد و تحت شرایط بیش از حد سایه  شکل نامناسب و نحیف به خود میگیرد. نیاز به رطوبت آن زیاد است و شرایط مرطوب را دوست دارد. از نظر دمایی شرایط مناطق 4 - 9 USDA را میخواهد و همچنین در منطقه USDA 10 به خوبی رشد خواهد کرد اگر آب کافی در دسترس باشد. متوسط دما در این مناطق 10 درجه سانتیگراد است.
درخت بید مجنون

نام علمی: Salix babylonica

نام انگلیسی: Babylon willow  /  Weeping willow 

 


 
بید مجنون جنبه های زیبایی: حالت رشدکاربرد: سایه افکن، بادشکن، پوشش، کنار آب، تک درخت، کنترل فرسایش و آمایش خاکبید مجنون درختی است انبوه، دارای شاخه های فرعی بلند و آویخته که به طرف زمین خم می شوند. جهت جوان سازی، گاهی لازم است که شاخه های بزرگ به طور کامل حذف شوند تا نور کافی بتواند از لابه لای شاخه های دیگر آن عبور نماید. تا حد امکان از سرچینی یکنواخت شاخه ها خودداری شود. به خاطر فرم رشد خاص، این درخت در هر فضای سبزی جلب توجه می نماید و باید به تعداد کم کاشته شود از آنجایی که درختی است بسیار آب دوست و دارای ریشه های قوی و تهاجمی، باید در حاشیه خارجی باغ، جایی که تمایلات تهاجمی آن مشکل ساز نباشد، کاشته شود.

خصوصیات گیاهی:

ارتفاع: ۹- ۱۲ متر                                           قطر تاج پوششی: ۱۵- ۲۱ متر 

درختی است تاج کروی، متراکم، با شاخه های متراکم، دارای شاخه های فرعی آویخته و انبوه، پوست تنه قهوه ای تیره و خشن، شاخک های ظریف آن سبز زیتونی یا بنفش براق می باشند. وقتی برگ ها می ریزند. این شاخک ها طرح جذابی در منظره زمستانی می آفرینند.

برگ: ساده، متناوب، دارای دندانه های ریز به طول ۷٫۵-۱۵ سانتیمتر و عرض ۱٫۵-۲٫۵سانتیمتر هستند. آنها در قسمت اعظم زمستان پایا هستند.

گل: گل آذین دم گربه ای، در بهار با برگ ها، فاقد ارزش زینتی.

میوه: فاقد ارزش زینتی .

سیستم ریشه ای: سطحی،گسترده، ریشه ها تهاجمی هستند.                     

سرعت رشد: سریع 

نیاز های طبیعی 

آب و هوا: گرما، سرما و شرایط کویری را تحمل می کند. انطباق پذیر.

خاک: خاک مرطوب را ترجیح می دهد. در خاک های مردابی نیز رشد می کند. در آفتاب یا سایه رشد کرده و مقداری باد را تحمل می کند، ولی در باد بسیار شدید می شکند. خاک و دود را تحمل می کند.

نگه داری: 

هرس: در جوانی درخت را هرس نمایید تا چهار چوب تثبیت شود. برای شکل دادن به درخت سالانه شاخه ها را تنک کنید. انتهای شاخه ها را به شکل منظم کوتاه نکنید. زمان هرس: پائیز

آبیاری: آب دوست است و رطوبت زیاد می خواهد.

تغذیه: توجه خاصی لازم نیست.

آفات و بیماری ها: کنه (میزبان): در بهار و پاییز به عنوان پیشگیری با لیندین یا مالاتیون سم پاشی کنید. شته: با نیکوتین، لیندین یا مالاتیون در صورت نیاز سم پاشی کنید.

عیوب: عمر آن کوتاه است. شاخه ها شکننده اند. ریشه ها تهاجمی می باشند و به دنبال آب به لوله های آب ،فاضلاب و سایر تأسیسات حمله ور می شوند.

***Salix alba vitellinaبید مجنون ساقه زرد به تراکم S.babylonicaنبوده، سیستم ریشه ای آن نیز به آن اندازه تهاجمی نیست. بسیار آراسته و دارای شاخه های زرد بسیار درخشان است و به راحتی به عنوان بادشکن یا پوشش به کار می رود.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود