تازه ترین محصولات
فروش گل کلماتیس clematis spp
فروش گل کلماتیس clematis spp

کلماتیس:

پیچ کلماتیس گیاه رونده دارای گل های متنوع و این گیاه به صورت پیوند به دست وآید  و پیوند زدن آن بیسیار مشکل و بیاز به تجربه دارد(رونده پیوندی)و نوع غیر پیوندی هم دارد  -بعضی از انواع کلماتیس تا پانزده متر رشد می‏کنند اما اغلب آنها ارتفاعی معادل 2 تا 5 متر دارند. برای پوشاندن نرده های باغ ها يا استفاده در آلاچيق‌ها و هر جايی كه بخواهند منظره سبز و همراه با گل ايجاد كنند از اين گياه استفاده مي كنند. رنگ آبي، بنفش و صورتی در اندازه های كوچک و بزرگ كلماتيس باعث شده كه آن را به منظورهای مختلف استفاده كنند.به طور کلی کلماتیس‏ها درختچه‏ هایی دایمی و همیشه سبزند و نسبت به سرمای زمستان مقاوم هستند. فقط گونه ه‏ای از آن به نام مونتانا که بومی هیمالیاست در زمستان خزان می‏کند.فصل گلدهی کلماتیس با توجه به گونه‏ هایی که دارد متفاوت است. از اواسط تابستان تا اوایل پاییز به گل می‏نشیند. گلها شبیه زنگوله و به رنگ بنفش، ارغوانی، زرد یا سفیدند در گونه مونتانا، گلها ستاره‏ ای هستند.

انواع واریته ها

کلماتیس مونتا نا-کلماتیس هیبرید-پیوندی -وحشی

نوع خاک

ریشه‏ های کلماتیس خیلی مستحکم نیست، برای کاشت آن گودالی عمیق حفر کنید و از کود پوسیده حیوانی و خاک برگ استفاده نمایید.

دما ، آبیاری و نور

کلماتیس را در محل سایه بکارید اما پیچک هایش را به قسمتهای روشن و پرنور هدایت کنید- نیاز به نورزیاد داردوآبیاری متوسط نیاز دارد

روش های تکثیر

تکثیرکلماتیس به دو روش قلمه زدن و شاخه خوابانیدن تکثیر می‏شودكلماتيس بوسيله پيوند روي نهال هاي بذري تكثير مي شود. پيوند به دو صورت انجام ميگيرد:

1. پيوند در گلخانه؛ 2.پيوند در فضاي آزاد.

اگر پيوند در گلخانه صورت گيرد، گياهان را در گلدان قرار ميدهند و پيوندك را از پيوندك هاي در حال خواب زمستانه جدا ميكنند. اين پيوندك ها قبلاً شناسايي شده اند و براساس رنگ و درشتي گل به آن‌ها شماره ميدهند. و بعد از انتقال به گلخانه آن‌ها را روي پايه بذري بشكل پيوند انگليسي پيوند ميدهند. پيوند در هواي آزاد به شكل تي T است كه در 2 فصل آن را انجام ميدهند، يكي در اواسط بهار حدود ماه خرداد، ديگري پيوند خواب در شهريور ماه. پايه هاي پيوند شده با مراقبت و نگهداري در سال آينده گلهاي مورد نظر را توليد ميكنند. اگر كلماتيس را پيوند نزنند فقط ارقام كلماتيس اورينتاليس (كلماتيس وحشي) گلهاي كم و بسيار كوچكي توليد ميكند. اما كلماتيس هاي پرورشي گلهاي درشت در تمام طول سال توليد ميكنند، لذا تكثير پيوندي اين گياه ضرورت دارد. .

موارد استفاده

کاشت به عنوان گیاه رونده

توضیحات بیشتر

جهت تزیین دیوارهای منازل -باغات -محوطه پارک ها-آلاچیق -روف گاردن

نظر سنجی

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
بیشتر بدانیم

مازندران . تنکابن. شیرود . خیابان امام زاده
09366065625 info@golkadeshomal.com
سلام! یه فروشگاه اینترنتی "گلکده شمال"خوش آمدید