فروش گل و گیاه پامپاس گراس Pampas Grass

تاریخ : 1396/8/03 نویسنده :admin بازدیدها : 1589 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
فروش گل و گیاه پامپاس گراس Pampas Grass
پامپاس گراس:
علف پامپاس یک گیاه بلند با برگ های دراز است که گل های بسیار زیبایی تولید می‌کند. علف پامپاس یک گیاه چند ساله می‌باشد. این گیاه بومی آمریکای جنوبی است و به دلیل رشد بیش از حد در کالیفرنیا به عنوان یک علف هرز مهاجم شناخته می‌شود، همچنین در نیوزلند و هاوایی به دلیل توانایی بالایی که در تکثیر دارد کاشت آن در این مناطق ممنوع است. با این حال در سایر نقاط دنیا مردم علف پامپاس را یک چمن زینتی می‌دانند و از آن برای تزیین حیاط، باغ، فضای سبز و اطراف استخرها استفاده می‌کنند. یادگیری چگونگی کاشت و پرورش علف پامپاس کلید کنترل آن است.
این گیاه نوعی علف از گیاهان گلدار همیشه سبز  و چند ساله می باشد با نام علمی selloana Cortaderia و نام لاتین  pampas grass  و از خانواده گندمیان Poaceae  بومی جنوب آمریکا حدود ۲۵ گونه از آن شناخته شده ارتفاع این گیاه تا ۳ متر می رسد.برگ های طولانی و باریک ۱ الی ۲ متری دارد این علف های بلند در حال رشد متراکم  و لبه های برنده داشته و پهنایی به اندازه ۱ سانتی متر به رنگ های سیز مایل به آبی می باشند اما گاها خاکستری نقره ای نیز هستند.گل ها شبیه به یک خوشه بزگ حالت ابریشمی ۲۰ الی ۴۰ سانتی متری با رنگ های بسیار زیبای زرد، ارغوانی، سفید و ترکیب نارنجی سرخ  می باشند در انتهای ساقه پدیدار می شوند گلدهی این گیاه در اوایل تیر تا اواخر شهریور ادامه دارد و با پایان فصل همچنان گلها بصورت خشک شده باقی می مانند که باز هم زیبایی خودش را دارد
موارد استفاده از علف پامپاس یا کورتادریا:این گیاه ابتدا از استرالیا به سایر نقاط معرفی شد بخاطر زیبایی بیش از حد بعنوان یک گیاه زینتی فضای باز در هتل ها، ویلاها، باغچه ها بکار می رود.

مراقبت و نگهداری ازگیاه  پامپاس:

این گیاه آفتاب فراوان را دوست دارد پس این نکته راباید بدانید که گیاه داخل منزل نیست، باید در مکانی که آفتای فراوان دارد کاشته شود، خاک مخلوط خاک رس و شن، شن و ماسه، گچ، خشت باشد خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد ، ph خاک باید خنثی باشد ، آبیاری زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید.این گیاه مقاومت خوبی به سرما نیز دارد برای گل دهی حتما باید در زمستان هرس شود و کود دهی اوایل بهار انجام شود تا گل دهی کند.(گل دهی گیاه آگوست می باشد).در زمان هرس همیشه به یاد داشته باشید که از دستکش استفاده کنید لبه های این علف برنده می باشد.

نیازمندی های طبیعی

خاک:

نسبت به خاک سختگیر نیست و در خاک شنی تا رسی به راحتی رشد می کند.

آبیاری:

به خشکی کشیدن مقاوم است و مناسب مناطق کم آب است. می توان آن را هفتگی آب داد و به هنگام گرمای تابستان کمی بیشتر. خاک آن در زمستان احتیاج به آبیاری ندارد و خاک آن نباید غرقابی بماند.

نور:
در مکانی با نور مستقیم خورشید یا نیم سایه به خوبی رشد می کند.

دما:

اگر خاک آن خشک باشد تا دمای منفی ۲۰ درجه هم خشک نمی شود.

تکثیر

با تقسیم بوته می توان گیاه را تکثیر کرد. از طریق کاشت بذر هم می توان گیاهان جدید بدست آورد.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود