فروش گل و گیاه پیچ امین الدوله / Lonicera Japonica

تاریخ : 1396/25/03 نویسنده :admin بازدیدها : 7873 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)

فروش گل و گیاه پیچ امین الدوله / Lonicera Japonica

پیچک امین‌الدوله به خاطر عطر شیرین و گل‌های لوله شده‌اش قابل‌شناسایی است. این پیچک ها به خاطر رشد سریعی که دارند، تقریباً فناناپذیرند، و این خاصیت برای باغبان خوشحال کننده است؛ پیچک امین‌الدوله نوع ژاپنی، بسیار پیش‌رونده بوده و  نابودی آن تقریباً غیرممکن است. قبل از کاشت بذر، مطمئن شوید که یکی از دو نوع بومی و یا غیر پیشرونده ی این گیاه را می‌کارید.

پیچک امین‌الدوله معمولاً در نزدیکی داربست یا دیوار کاشته می‌شود و در طی 2 تا 3 سال تکیه‌گاهش را کاملاً می‌پوشاند. همچنین برای کنترل فرسایش می‌توان آن را در کناره‌ها و تپه‌های شیب‌دار کاشت. پیچک امین‌الدوله اگرچه سایه‌ی جزئی و خاک زهکشی شده را می‌تواند تحمل کند اما به آفتاب کامل احتیاج دارد. پیچک امین‌الدوله بومی یک منبع مهم شهد برای زنبورها، پروانه‌ها و مرغان زرین پر است.

خاک:

پیچ امین الدوله به بیشتر خاک ها سازگار است و به خوبی رشد می کند. خاک لومی با زهکش خوب ایده آل است.

آبیاری:

یاس امین الدوله به خشکی مقاوم است ولی گلدهی کم می شود، خاک غرقابی هم باعث ریزش گل ها و زرد شدن برگ ها می شود. آبیاری منظم (صبر کنید تا سطح خاک رطوبت خود را از دست بدهد) باعث رشد و گلدهی بهتر می شود. در زمستان آبیاری کمتر شود.

نور:
 یاس امین الدوله در نور کامل (روزی 8-6 ساعت نور مستقیم آفتاب) گلدهی مناسبی دارد. به مکان های سایه سازگاری خوبی دارد فقط گلدهی کم می شود. در تابستان های گرم گیاه گلدانی را در مکانی قرار دهید که نور مستقیم آفتاب ظهر به بعد به گلدان نتابد.

دما:

در صورت محفوظ بودن ریشه ها، هم یخبندان شدید  و هم گرمای شدید تابستان را تحمل می کند.

تکثیر:

روش متداول تکثیر پیچ امین الدوله استفاده از قلمه است. با بذر هم می توان گیاه را تکثیر کرد. خوابانیدن ساقه های بلند، راه دیگر تکثیر این گیاه هست. در بهار و تابستان قلمه های حداقل 10 سانتیمتر را از نوک ساقه هایی که تازه رشد کرده اند تهیه می کنند. یا در اوایل زمستان قلمه های چوبی 25 سانتی را برای تکثیر استفاده می کنند.

هرس:

یاس امین الدوله را به منظور پوششی سایه دار مثل آلاچیق می توان تربیت و هرس فرم کرد. همچنین قطع شاخه های قدیمی و شاخه های خشک شده، باعث جوان شدن گیاه و گلدهی بیشتر می شود.

***پلاخور، شونگ، شن و پیچ امین الدوله نام های فارسی است که برای تعدادی از گونه های جنس Lonicera به کار رفته است.

اکثر نمونه هایی که در ایران نیز مورد کشت و کار قرار گرفته اند  و به نام پیچ امین الدوله شناخته می شوند  ازگونه  Lonicera Japonica هستند. هر چند گونه های شبیه  دیگر از این جنس را هم میتوان پیچ امین الدوله نامید.

دوستانی ک قصد خرید دارند با شماره  و ادرس تلگرام و اینستاگرام زیر تماس حاصل فرمایند
09366065625

تلگرام:
https://t.me/Behnamnrj

ادرس اینیستاگرام گلکده شمال:
https://www.instagram.com/golkadeshomal_/

ادرس کانال تلگرام گلکده شمال:
https://t.me/golkadeshomal

ادرس سایت گلکده شمال:
http://golkadeshomal.com/

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود