فروش گل و گیاه برگ نو / LIGUSTRUM OVALIFOLIUM

تاریخ : 1396/29/03 نویسنده :admin بازدیدها : 3174 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
فروش گل و گیاه برگ نو / LIGUSTRUM OVALIFOLIUM

  • برگ نو درختچه یا درختان كوچكی می‌باشند كه دارای گونه‌های چندی هستند، همه آن‌ها تقریباً همیشه سبز، برگ‌ها دائمی و برای تهیه پرچین و تزئین باغ‌ها كاربرد دارند. این گیاه در محل‌های آفتابی و سایه آفتاب به خوبی رشد و نمو می‌كند.
  • این گیاه بومی ژاپن است و اغلب برای تزئین باغ ها و جداسازی بین بخش ها استفاده می شود. برگ ها بیضی شکل و همیشه سبز هستند. گل های سفید و ریز و معطری دارد.
  • گل‌ها كوچك به رنگ سفید یا مایل به زرد با عطر تند می باشد.
  • شمشاد برگ نو به صورت درختچه ای است و گاهی ارتفاع و عرض آن تا 5 متر هم می رسد. شاخ و برگ ها بسیار متراکم هستند. برگ ها همیشه یبز هستند. گل های ریز و سفیدی دارد که در انتهای شاخه ها ایجاد می سشوند. میوه ها مشکی و سفید هستند و توجه پرندگان را به خود جلب می کنند. این گیاه توانایی تحمل شرایط خشکی و شوری را دارد. گل های این گیاه مورد توجه پروانه ها و زنبور های عسل قرار می گیرد.
  • برگ ها به رنگ سبز تیره و ضخیم هستند و اندازه ای بین 3 تا 6 سانتی متر دارند. دمبرگ های آن بین 2 تا 4 میلی متر طول دارند. گل ها بر روی خوشه های 8 تا 10 سانتی متری ایجاد می شوند. میوه های این گیاه کروی و سیاه رنگ هستند گاهی هم به رنگ سفید دیده می شوند.
  • ارتفاع این درختچه به یک تا دو متر می رسد. گل های سفید رنگ بر روی خوشه ی 10 سانتی متری ایجاد می شوند . در گل ها لوله کرولا بیش از کاسه گل، معمولا طولانی تر از لوب است. میوه ها به ندرت یافت می شود.
  • یكی از خصوصیات این گیاه آن است كه گرد و خاك صدمه زیادی به آن‌ها نمی‌رساند ولی به طور كلی نیاز به آب زیاد داشته و در زمین‌های نسبتاً مرطوب رشد سریع و خوبی دارد.
  • این گیاه بایستی بلافاصله پس از گلدهی هرس شود. توانایی رشد در هر شرایط خاکی را دارد و نیاز به مراقبت خاصی ندارد. خاک آن بایستی تا حدی مرطوب باشد.
  • هیچ آفت و یا بیماری جدی متوجه این گیاه نیست اما می تواند به گال طوقه ای، لکه های برگی، پوسیدگی ریشه ای ، سوختگی و سفیدک پودری مبتلا شود. همچنین می تواند توسط شته ها، نماتود ها و کنه ها مورد حمله قرار بگیرد.
از برگ نو گاهی به صورت پایه استفاده میشود که روی ان یاس , لکستروم و مورد پیوند میزنند مانند عکس زیر که لکسترم پیوند خورده


دوستانی ک قصد خرید دارند با شماره  و ادرس تلگرام و اینستاگرام زیر تماس حاصل فرمایند
09366065625

تلگرام:
https://t.me/Behnamnrj

ادرس اینیستاگرام گلکده شمال:
https://www.instagram.com/golkadeshomal_/

ادرس کانال تلگرام گلکده شمال:
https://t.me/golkadeshomal

ادرس سایت گلکده شمال:
http://golkadeshomal.com/

​​​ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود