فروش گل و گیاه برگ بیدی / Tradescantia albiflora

تاریخ : 1396/31/03 نویسنده :admin بازدیدها : 2317 موضوع : فروش گل و گیاه آپارتمانی(گل و گیاه گلخونه ای)
  فروش گل و گیاه برگ بیدی / Tradescantia albiflora
برگ بیدی بومی جنوب کانادا جنوب تا شمال آرژانتین است که داری ۶۰ گونه از گیاهان خشبی و علفی چند ساله می باشد. انواع علفی آن به عنوان گیاهان آپارتمانی پرورش داده می شودند. برگهای این گونه تخم مرغی ، پهن و بدون دم برگ و به رنگ سبز روشن با نوارهای سفید یا کرم می باشند.
نور: برگ بیدی به سایه تا نور متوسط نیاز دارد. نور مستقیم خورشید در رشد این گیاه بسیار موثر است.
دما: به گرمای زیاد، تا حدود ۳۰ درجه سانتی گراد نیاز دارد. به سرمای زمستان بسیار حساسیت دارد و در کمتر از ۸ درجه از بین می رود.
آبیاری: برای رشد بهتر ، خاک را مرطوب نگهدارید. در تابستان هفته‌ای ۳-۲ بار و در زمستان هفته‌ای یک بار آبیاری کافی است.
خاک: مخلوطی از خاک باغچه، ماسه و تورب، برای این گیاه مناسب است. Ph خاک باید قلیایی باشد. زهکش خاک باید خوب باشد و حالت غرقاب پیدا نکند. خاک باغچه+خاک برگ+شن و یا خاک برگ+کوکوپیت +پرلایت برای این گیاه مناسب است.
تکثیر: 
این گیاه به سرعت در آب و یا خاک ریشه می دهند. از اواسط بهار تا اواخر تابستان که گیاه مادری تجدید رشد کرده و شاخه ها آن باید سرزنی و جوان شوند، می توانید شاخه های هرس شده را به طول ۵/۷ سانتیمتر جدا کرده و هر ۵ قلمه را در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست خصوص بذر و قلمه قرار دهید. خاک را نسبتا مرطوب کنید و گلدان را در دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و نور کافی نگه دارید. پس از ۵ روز  تا ۱ هفته ریشه دهی انجام می‌شود و شما می توانید مقدار آبیاری را بیشتر کرده و با کود مایع آنها را تغذیه کنید. در شرایط مشابه، قلمه در آب نیز ریشه خوهند داد.
مراقبت ها:
برگ ها نرم و آبکی و کم رنگ شده : هوای سرد باعث یخ زدگی گیاه شده
برگهای ضخیم سبز روشن شدند: کود دهی را متوقف کنید.
لکه های سوخته قهوه ای روی برگها: استفاده از مواد براق کننده شیمیایی ، خشکی هوا ، آبیاری کم ، خاک بدون زهکشی و رسی
نوک برگها به طرف بالا برگشته و بعد سقوط میکنند: هوای محیط گرم وخشک است. گلدان را به محل خنکتری ببرید و غبار پاشی را فراموش نکنید
قاعده ساقه نزدیک سطح خاک پوسیده: آَبیاری زیاد و یا زهکش نامناسب
آفات و بیماری ها:
کنه تارعنکبوتی باعث خمیدگی و زردی برگها و ظهور تار عنکبوت در پشت برگها می‌شود. هوای گرم محیط باعث شیوع بیشتر این آفت می‌شود. شته نیز با استفاده از شیره گیاه موجب زردی برگسار و ضعیف شدن آنی میشوند و با تولید عسلک نیز برگسار را چسبناک می‌کنند. که در این صورت باید از سموم سیستمیک استفاده کرد. بیماری خاصی این گیاه را تهدید نمی‌کند گاهی ممکن است بیماریهای ویروسی که از طریق فعالیت شته‌ها انتقال می‌یابند موجب کوتاه قامت شدن و بد شکلی برگها شوند که راه حلی برای این بیماری وجود ندارد. همچنین استفاده از مواد براق کننده موجب سوختن برگها می شود.

 

دوستانی ک قصد خرید دارند با شماره  و ادرس تلگرام و اینستاگرام زیر تماس حاصل فرمایند
09366065625

تلگرام:
https://t.me/Behnamnrj

ادرس اینیستاگرام گلکده شمال:
https://www.instagram.com/golkadeshomal_/

ادرس کانال تلگرام گلکده شمال:
https://t.me/golkadeshomal

ادرس سایت گلکده شمال:
http://golkadeshomal.com/

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود