فروش چوب بامبو / نی خیزران / bamboo

تاریخ : 1396/10/06 نویسنده :admin بازدیدها : 96402 موضوع : فروش بامبو یا خیزران (گیاه ,چوب ,ضایعات چوب ,زغال)


فروش چوب بامبو / نی خیزران / bamboo


چوب بامبو یکی از زیبا ترین چوب های تزیینی و پر مصرف در کار طراحی دکوراسیون می باشد .و ما می توانیم شما خریدار گرامی را جهت تهیه و آموزش و نحوه استفاده را یاری برسانیم. و خرید بامبو میتواند به این امر کمک شایانی را داشته باشد.

خرید بامبو و فروش این محصول زیبا می تواند شما را در طراحی های دکوراسیون وخاص و لوکس راه را برای انتخاب مشتری باز کند.

در کشور ایران وجود نی خیزران های موجود در نواحی شمالی کشورمان یکی از منابع تولید بامبو ایرانی طی فرایند های مختلف که بر روی این نی خیزران صورت می گیرد چوبی با استحکام و زیبا که می تواند شما را در انتخاب محصول کمک فراوانی  رابرای شما به ارمغان آورد.

برای استعلام قیمت چوب بامبو لطفا تماس بگیرید
09125949447
در صورت عدم پاسخگویی واتساپ پیام بزارید
فروش چوب بامبو
برای استعلام قیمت چوب بامبو لطفا تماس بگیرید
09125949447
در صورت عدم پاسخگویی واتساپ پیام بزارید
گلکده شمال یکی از بزرگترین مرکز تولید و فروش چوب بامبو در شمال ایران می باشد که با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید و فروش چوب بامبو در شمال کشور و فروش بیش از 100هزار چوب بامبو در سال در خدمت شما خریداران عزیز می باشد

چوبی مشابه چوب نی خیزران (بامبو) وجود دارد که از لحاظ استحکام و قیمت بسیار پایینتر از چوب بامبو (نی خیزران) است که در شمال با نام چوب لَلِه یا نی معمولی شناخته می شود.متاسفانه بعضی از دوستان چوب لَلِه را با قیمت بسیار پایین برای مشتریان ارسال می کنند که این چوب استحکام و زیبایی چوب بامبو (نی خیزران) را ندارد.

چوب بامبو(نی خیزران) تازه بریده شده به رنگ سبز هست که با گذشت زمان ظرف مدت چندین هفته به رنگ قهوه ای کم رنگ در می اید.گاهی اوقات افراد با حرارت ان را به رنگ قهوه ای سوخته در می اورند یا اینکه روی بندهای نی را با سر شعله ای می سوزانند تا اینکه سیاه شود مانند عکس بالا.

برای براق شدن چوب بامبو ابتدا ان را بشویید تا کاملا تمیز شود بزارید نی کامل خشک شود و سپس با شعله اتش انرا حرارت دهید 
یا اینکه می توانید بعد از شستشو و خشک شدن کامل نی , با روغن جلا نیز نی خود را براق کنید.

خمیدگی و تاب داشتن در طول برخی شاخه ها جزء خصوصیات ذاتی شاخه بامبو محسوب می شود و نمی توان انتظار داشت شاخه بامبو مانند خط کش صاف باشد همانطور که این مسئله در مورد تمام گونه های گیاهی صدق میکند.
برای استعلام قیمت چوب بامبو لطفا تماس بگیرید
09125949447
در صورت عدم پاسخگویی واتساپ پیام بزارید
چوب بامبو خشکاستفاده از چوب بامبو در صنعت ساختمان سازی و طراحی دکوراسیون توانسته این نوع چوب را در بازار ایران بشناساند و آن سبک استفاده از منابع طبیعی و حس خوشایندی که از این محصولات طبیعی به انسان های امروزی که در دنیایی از مصنوعات صنعتی زندگی می کنند آن حس طبیعت و سر زندگی را به انسان تلقین می نمایاند. و انسان امروزی در پی طبیعت و احساس آرامش گمشده خود می باشد و در پی مصنوعات طبیعی می باشد.خرید و فروش چوب بامبو با طرح های سوخته و کرم قهوه ای و سبز و رنگ های مختلف می باشد . و بر حسب قد و اندازه و قطر های متفاوت موجود می باشد.
از چوب نی خیزران به عنوان حصار در طراحی فضای سبز استفاده میشودخـِیزَران یا بامبو که در زبان فارسی نی گفته می‌شود . گیاهی است چندساله از تیره گندمیان. بامبو درخت نیست بلکه علفی غول پیکر است. ساقه‌های نی در ردیفهای متراکم رشد می‌کند و می‌تواند تا ارتفاع ۴۰ متر (۱۳۰ پا) برسد   در چین اکثر جنگلهای کم ارتفاع، قرنها پیش از بین رفتند. با این وجود، هنوز نیزارهایی که بامبو در خود دارند سراشیبی تپه‌ها را در غرب کشور می‌پوشانند. بامبو در کوههای استان ساچوان برای آخرین پانداهای باقیمانده که در حیات وحش

زندگی می‌کنند خوراک تأمین می‌کند. این ناحیه احتمالاَ دارای ۱۳۰۰ پاندا است

بامبو گیاهی است که در دامنه کوه‌ها و تپه‌هایی که دارای رطوبت ۶۵ تا ۹۰ درصد باشد روئیده یا کشت می‌شود . میزان رطوبت، حرارت موجود در منطقه و نوع خاک تعیین کننده کیفیت و مرغوبیت بامبو بوده و هر چه میزان رطوبت و حرارت بیشتر باشد کیفیت محصول نیز بهتر خواهد بود . گیاه بامبو که تاکنون بیش از ۶۶۲ نوع آن شناخته شده دارای قطر و ضخامت‌های متفاوت است و در حال حاضر بهترین نوع بامبو در ژاپن، چین و بطور کلی کشورهای شرق آسیا و هند روئیده و کشت می‌شود و در ایران می‌توان لیالستان لاهیجان علی آباد ( در فاصله سخت سر و تنکابن ) قاسم آباد در رودسر و تقریباً بیشتر نقاط شمال کشور را در زمره مساعدترین مناطق رویش بامبو بحساب آورد . در این مناطق بیشه‌های کوچکی وجود دارد که در فصل پائیز و اوایل زمستان یعنی هنگام بریدن و قطع ساقه‌های بامبو از هر یک بین ۵۰ الی ۲۰۰ شاخه نی بدست می‌آید.

بامبو از چهار قسمت سطح داخلی (دارای پوشش نرم )، دیافراگم ( متصل کننده بخش‌های ساقه به یکدیگر) می‌باشد و پوشش رویه که بسیار سخت و دیرشکن است تشکیل شده و دیافراگم کاملاً فشرده بوده و آب در آن نفوذ نمی‌کند. بامبو معمولاً به رنگهای مختلفی مانند سبز، مشکی، متمایل به قهوه‌ای، عنابی، و زرد مایل به کرم دیده می‌شود

مواردمصرف

۱( خوراک دام و انسان

۲ (بهره برداری به منظور تهیه کاغذ و اشیاء مختلف چوبی و سایر مصارف صنعتی .

۳ (کاشت در اطراف باغها و مزارع جهت حفاظت محل .

گیاه بامبو محتوی مقدار فراوانی سلولز است که می‌تواند برای تهیه کاغذ و همچنین ابریشم مصنوعی مورد استفاده قرارگیرد. در ایران کشت بامبو هنوز رواج چندانی ندارد و صرفنظر از بخشهای کوچکی در شمال کشور که در آنها مقدار محدودی بامبو کشت می‌شود صنعتگران سایر نقاط از نیزارهایی که در بیشتر شهرهای شمالی و به ویژه منطقه لیالستان لاهیجان وجود دارد، استفاده می‌کنند. استفاده از بامبو جهت تولید محصولات مختلف تقریباً از زمان کشت چای در ایران، رواج یافت  چرا که بامبو برای محفاظت از محل چایکاری بکار گرفته شد و صنعتگران همزمان با بهره برداری چایکاران از مزارع چای به  موارد استفاده متعدد آن برای ساخت فرآوردههای گوناگون پی بردند و ساخت محصولات بامبو در گیلان متداول گردید. هم اکنون استاد کاران جوانی که اکثراً نیز برخوردار از مهارت و کارآیی کافی هستند به کار در این رشته اشتغال دارند و مهمترین مرکز تولید محصولات بامبو لبالستان لاهیجان می‌باشد. 

از بامبو محصولاتی نظیر شکلات خوری، میوه خوری، لوستر، کلاهک آباژور، جای نان، صندلی و انواع دیگر وسایل مصرفی در اندازههای مختلف تولید می‌گردد. برای تهیه یک ظرف بامبو ابتدا نئی را که قبلاً در انبار گذشته شده و خشک شده‌است با اره نجاری و به قطعات ۸۰ الی ۱۰۰ سانتی متری در می‌آورند و لبه این نوارها را با وسیلهای که در اصطلاح محلی «ماشین» نامیده می‌شود به عرض مساوی در می‌آورند و پس از زنده کردن آماده بافت می‌نمایند . کار بافت معمولاً بر روی میزی که روی آن چند دایره به اندازه کف و ته ظرفی که می‌خواهند ببافند قرار دارد انجام می‌شود . صنعتگران ابتدا دایره کف ظروف را تهیه و سپس بدنه آنرا می‌بافند . گاهی نیز برای وصل کردن  برخی از قطعات به یکدیگر از مفتولهای سیمی بسیار نازک استفاده کرده و با انبردست معمولی آنها را به هم میپیچانند و درانتهای کار، تمامی اطراف نی را که معمولاً بزرگ و کوچک است با قیچی مخصوص که به شکل قیچی باغبانی است، برش می‌دهند تا نیها یک اندازه شود و محصول شکل یکنواختی پیدا کند .


یک محصول از نوع مرغوب باید دارای ویژگیهای زیر باشد :

 • رنگ آن طلایی متمایل به سفید باشد .

 • قابل ذکر است که بامبوئی که رنگ آن سبز باشد نشان دهنده خشک نبودن آن بوده و احتمالاً سیاه می‌شود .

 • شبکه‌هایی که بعد از بافت ایجاد می‌شود باید منظم و یک اندازه باشد .

 • مفتولی که برای وصل کردن بعضی از قسمتهای بامبو از آن استفاده می‌شود باید بسیار ظریف بوده و دقت کافی در پیچاندن آن بکار رود .

 • از آنجا که برخی از ظروف بامبو رنگی هستند مسلماً در انتخاب نوع رنگ و نحوه بکار گرفتن آن باید دقت کافی بعمل آید .

گیاه خیزران (بامبو) Bamboo، جنسی از گیاهان خانواده گندمیانGraminees است که شامل چندین گونه مختلف می‌باشد 

.بعضی از گونه‌های این گیاه را در مناطق معتدل سرد می‌توان کاشت ولی برخی دیگر را زمستانها در گلخانه سرد باید نگهداری کرد .ریشه اش ساقه‌های زیر زمینی ( ریزوم) و ساقه‌های هوائی آن بند بند می‌باشد که چندین متر بلند می‌شود .

برگهایش باریک و نوک تیز است . بامبو را می‌توان در نارنجستان کاشت یا آنکه در صندوقهای بزرگ چوبی کاشته زمستان آنها را در گلخانه سرد یا نارنجستان برده بمحض اینکه هوا مساعد شد آنها را بیرون آورده در نقاط مناسب چمن زار بکارند . بوته  بامبو که در نواحی گرمسیر تا ۴۰ متر قد می‌کشد در آن مناطق جنگلهای عظیمی را تشکیل می‌دهد . پس از چند سال که  بامبو گل داده و میوه کرد، بوته اش خشکیده و بوته‌های جدیدی از پاجوشهای ریشه بجای آن می‌روید . جوانه تازه، مغز و میوه‌های رسیده این گیاه خوراکی است و از چوب آن برای عصا و انواع صندلی و میز باغی استفاده می‌کنند.

روش تکثیر : برای زیاد کردن بامبو، بهار ریشه‌های زیادی را گرفته جای دیگر می‌کارند .

دوستان عزیز که قصد خرید چوب نی خیزران را دارند با ادرسهای زیر تماس حاصل فرماییند:
 
09366065625

تلگرام:
https://t.me/Behnamnrj

ادرس اینیستاگرام گلکده شمال:
https://www.instagram.com/golkadeshomal_/

ادرس کانال تلگرام گلکده شمال:
https://t.me/golkadeshomal

ادرس سایت گلکده شمال:
http://golkadeshomal.com/


 1. میهمان
  پاسخ 23 مهر 1397 21:53 بهنام
  چوب بامبو ها عاااااالی هستن

 2. میهمان
  پاسخ 19 آذر 1397 19:22 مرسده کاویانی
  با درود ایا شما فقط چوپ خام را داریپ یا پلی وود و برد ان را هم برای قروش دارید با سپاس مرسده کاویانی

 3. میهمان
  پاسخ 12 تیر 1398 07:01 وحید احمدی
  سلام خسته نباشید. میخاستم ببینم با قطر حدود 11 یا 12 سانت موجود دارین؟ و گوشت ( ضخامت) آن چند میلیمتر است و قیمت؟ مرسی

 4. میهمان
  پاسخ 20 مرداد 1399 13:16 فواد
  سلام تعداد زیاد میخوام ولی ضخامت وتوپر باشند

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود