شرایط نگهداری گیاهان اپارتمانی

تاریخ : 1396/11/06 نویسنده :admin بازدیدها : 1135 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)
شرایط نگهداری گیاهان اپارتمانی

درجه حرارت گیاهان اپارتمانی:
برخلاف تصور همگان در این باره توصیه های بسیار لازم نیست.زیرا گرمای غالب اپارتمانها با اندازه کافی یعنی در حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد است و چنین حرارتی برای بیشتر انواع گیاهان استوایی و حتی انهایی که با کشت مصنوعی در گلخانه ها پرورش یافته مناسب است.
انواع گیاهان گلخانه های معتدل را باید در اطاقهای که حرارت متوسط انها بین 13 تا 15 درجه سانتیگراد است قرار داد.

نور گیاهان اپارتمانی:

نور و روشنایی از جمله بیشترین کمبود های گیاهان اپارتمانیست و با وجود انکه گلخانه ها روشنایی لازم را برای گیاهان تامین میکند در عین حال گیاهانی وجود دارد که حتی روشنایی انجا نیز بویژه در زمستان برای رشدشان کفایت نمیکند.
برای گیاهان گلدار نزدیک پنجره ها بهترین محل است اما مشروط بر انکه گاه به گاه گلدان انها چرخانده شود تا نور بتدریج به کلیه جوانب انه برسد.
در منزل به هنگام تابش شدید خورشید پرده هارو انداخته و یا پوشش پنجره هارو ببندید.اما در فصل بارندگی گذاشتن گلدان گیاهان در برابر شیشه پنجره ها عیبی ندارد.زیرا به انها امکان خواهد داد تا حداکثر استفاده را از نور مختصر موجود در اسمان ابری بنماید.
 


رطوبت هوا در گیاهان اپارتمانی:
در گلخانه های گرم و یا گلخانه های خاص کشت مصنوعی گیاهان در محیطی مرطوب زندگی میکند و این رطوبت یا از راه افشاندن اب روی برگ ها و یا روی زمین گلخانه حفظ میشود.اما گیاهان گلخانه های سرد زمستان را در محیطی به مراتب کم رطوبت تر میگذراند ولی در عین حال محیط انها کاملا خشک هم نیست.زیرا اب دادن به گیاهان و تهویه پناهگاهای شیشه ای نیز به نوبه خود تا حدودی رطوبت را حفظ میکند.
باید دانست که به طور کلی نگهداری گیاهان اپارتمانی حتی در محیطی که قدری مرطوب باشد بسیار نامطلوب تر است و از سوی دیگر استفاده از شوفاژ در ساختمانها ضمن ایجاد حرارتی دلپذیر هوای اطاقها را بسیار خشک میسازد.
بنابراین نخستین شرط احتیاط برای حفظ گیاهان گلدار با دارای برگ زینتی دور نگه داشتن انها از رادیاتورها و بویژه دستگاهای دارای جریان هوای گرم است.اجرای چنین دستوری در مورد گیاهانی که جلو پنجره گذاشته شده و غالبا روی رادیاتور های زمینی واقع میشود بسیار مشکل است.در این صورت بهتر است که گلدان ها را تا نیمه در ظرفی که از تورب پر شده باشد فر نمایند و معمولا چنین ظرف هایی از چوب ساخته میشوند.
برای خرید خاک مناسب برای گل و گیاه خود در منزل یا باغچه منزلتان کلیک کنید


دوستانی که قصد خرید گل و گیاه و انواع درختچه ها و گیاهان زینتی را دارند با ادرس های زیر تماس حاصل فرمایند:

09366065625

تلگرام:
https://t.me/Behnamnrj

ادرس اینیستاگرام گلکده شمال:
https://www.instagram.com/golkadeshomal_/

ادرس کانال تلگرام گلکده شمال:
https://t.me/golkadeshomal

ادرس سایت گلکده شمال:
http://golkadeshomal.com/
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود