فروش درختچه ماگنولیا ستاره ای / Royal Star Magnolia

تاریخ : 1396/12/07 نویسنده :admin بازدیدها : 2882 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
فروش درختچه ماگنولیا ستاره ای / Royal Star Magnolia

گل های سفید ستاره ای شکل معطر ، بیش از رویش برگ ها ، شاخه های عریان (استارماگنولیا) را می پوشانند ، گل های ستاره ای ماگنولیا در بهترین وضعیت خود با رشدی آزاد بی دخالت هیچ عامل بازدارنده ای در برابر نمایش با شکوه گل های سفید آن ، گیاه خزان کننده و بر ساقه ی استار ماگنولیا گل های سفید ستاره مانند معطر تولید می کند ، این گیاه بهترین نمایش خود را زمانی بر پا می کند ، که منفردا یا مخلوط با یکدیگر درختچه ها در نقطه ای ممتاز از باغ کاشته شده باشد ، گونه هایی از این گیاه وجود دارد با گل های آبی ، که (نیلوفر آبی) احتمالا مهم ترین آنهاست ، بیشتر ماگنولیا ها تا حد درختان کاملا بلند رشد می کنند اما اگر جای کافی ندارید این نوع ماگنولیا (استار ماگنولیا) ایده آل است ، چون حداکثر ۲-۳ متر بلند می شود ، گیاهی پر دوام است و بعد از ۵ تا ۱۰ سال به بلوغ می رسد ، اما گل دهی آن از ۳ سالگی به بعد شروع می شود .

شرایط مناسب :

اقلیم : آب و هوای گرم را ترجیح می دهد و در نواحی سرد به پناهگاه احتیاج دارد .


میزان نور و دما : آن را در پناهگاهی در امان از باد های شدید بکارید و حداقل باید نصف روز آفتاب داشته باشید تا گل های خوبی بدهد .


خاک : به خاکی نیاز دارد با زهکشی خوب و مقدار زیادی مواد آلی که مدتی قبل از کاشت با آن مخلوط شده باشد ، مالج پاشی مناسب با مواد آلی ، نیز سود مند خواهد بود .


طرز کاشت و پرورش :

تکثیر : قلمه ها به سختی ریشه دار می شوند ، اما می توان با قلمه های نیمه خشبی در آخر تابستان و پائیز به این مشکل فایق آمد ، خواباندن ساده قابل اطمینان است ، قسمت های خوابیده ی مماس با زمین را در اواخر زمستان با میخ به زمین بدوزید ، یکسال طول می کشد تا این قسمت ها خوب ریشه بدوانند .


آبیاری : سراسر بهار به ویژه تابستان آبیاری منظم و عمیق می طلبد .


کود دهی : در اوایل بهار ، هنگام شروع رشد برگ ها ، آرد استخوان یا غذای مخصوص آزالیا و کاملیا به خاک بدهید .


مشکلات : ممکن است برگ های نرم گیاه بر اثر باد های داغ و خشک قهوه ای یا پیچیده گردند ، نیز امکان دارد ، در بهار گرم و خشک و تریپس ها مشکل بیافزایند ، بعضی پرندگان هم نمی توانند از باغچه ها و گل های ماگنولیا در گذرند ، اما این ماگنولیای بوته ای به اندازه ی ماگنولیا ی درخت مانند soulangiana هدف حمله ی پرندگان قرار نمی گیرد .


فصل گل دهی : در مناطق گرم از نیمه تا اواخر زمستان و مناطق خنک در بهار

 


هرس : پس از پژمرده شدن گل ها می توانید سرشاخه ها را هرس کنید ، اما در سایر مواقع فقط برای شکل دهی بوته ها را بپیرایید ، هرس شدید تر ضروری یا مطلوب نیست .

عکس زیر ماگنولیا ستاره ای در فصل تابستان میباشد که برگ می زند
برای خرید ماگنولیا سفید(ماگنولیا تابستانه,ماگنولیا همیشه سبز)کلیک کنیدبرای خرید ماگنولیا بنفش(ماگنولیازمستانه) کلیک کنیدارسال نظر
عکس خوانده نمی شود