فروش بذر برگ بو / Laurus nobilis Seed

تاریخ : 1396/18/07 نویسنده :admin بازدیدها : 1715 موضوع : فروش بذر و پیاز و بوته
فروش بذر برگ بو / Laurus nobilis Seed

در صورت داشتن هر دو پایه نر و ماده این گیاه امکان تشکیل میوه و بذر وجود دارد. میوه ها در فصل پاییز می رسند و بهتر است که پوشش گوشتی و آبدار آنها برداشته شود و برای دو ماه بذرها را در میان ماده ای مانند پیت موس که کمی رطوبت دارد در بخچال قرار داد. این کار رکود بذرها را از بین می برد و موجب جوانه زنی بهتر آنان می شود.  اگر بذرها در طی این مدت کاملا خشک شوند، تا ثیر سرمادهی آنان بسیار کمتر می شود. به هر بذرهایی را که خشک شده اند می بایست که قبل از کاشتن به مدت 24 ساعت در آب گرم خیساند و سپس نسبت به کاشت آنان اقدام کرد. برای کاشت بذر می توان از مخلوط خاک برگ و کوکوپیت استفاده کرد. بذر در دمای حدود 24 درجه  و در طی 6-4 هفته جوانه میزند.

شرایط محیطی برگ بو:

آبیاری: آبیاری بیش از اندازه بخصوص برای نمونه هایی که در گلدان پرورش مییابند میتواند موجب پوسیدگی و آسیب به ریشه های گیاه شود بنابراین این گیاه و بخصوص انواع گلدانی آن را زمانی آبیاری کنید که سطح خاک تا حدودی خشک شده باشد. خشکی دیدن گیاه بخصوص زمانی که جوان است یکی از دلایل زرد شدن برگها و ریزش آنان میآباشد.

دما و آب و هوای ایده آل برگ بو: 

این گیاه در طی زمستان به راحتی دمای 5- درجه سانتیگراد را تحمل می کند و مشکلی برای آن بوجود نمیآید. دمای کمتر از این حد را نیز به شرط کاشته شدن در مکانی که از کوران های بادهای سرد در امان باشد تحمل کرده و از بین نمی رود.اما ممکن است که ساقه های جوان به خصوص نوک ساقه ها آسیب دیده و خشک شوند که می توان نسبت به کوتاه کردن ساقه های آسیب دیده در اوایل بهار اقدام کرد. همچنین  ریشههای نمونههایی که در گلدان کاشته شده اند به سرما حساس هستند و بنابراین بهتر است که قبل از سرد شدن هوا، با پیچاندن لایههایی محافظتی به دور بدنه گلدان، ریشه های گیاه را از یخ زدگی محافظت کرد و به طور کل انتقال انواع گلدانی به محیطی محافظت شده، زمانی که هوا به زیر 5- میرسد توصیه شده است.

نیاز های نوری: 

در مکانی با آفتاب کامل و یا نیمه آفتاب به خوبی رشد می کند اما مکانهای سایه برای این گیاه مناسب نیست. مکانهایی که در صبح از آفتاب مستقیم و در بعد از ظهر از سایه برخوردار هستند بسیار مناسب مناطقی می باشند که تابستانهایی گرم دارند. 

خاک مناسب: 

برگ بو به خاکی معمولی اما با زهکش خوب نیاز دارد. بنابراین میتوان در تهیه مخلوط خاکی این گیاه از مقداری خاک معمولی به همراه موادی همانند خاک برگ و یا کود بسیار پوسیده دامی به نسبت کمتر از 50٪ حجم کل خاک به منظور بهبود وضعیت زهکش خاک استفاه شود. این گیاه را در گلدان نیز می توان پرورش داد البته گلدان مورد نظر بهتر است که حداقل  30 سانتیمتر عمق  و با توجه به اندازه گیاه  قطری بین 90 -20 سانتیمتر داشته باشد . از مخلوط یک قسمت خاک معمولی+یک قسمت خاک برگ+یک قسمت شن می توان برای گلدان استفاده کرد. 

برای زهکش بهتر گلدان نیز می توان در به طور کل گلدان حاوی گیاه را روی یک یا دو قعطه آجر قرار داد تا از سطح زمین فاصله داشته باشد زیرا در این صورت خروج آب اضافی ناشی از آبیاری از گلدان خارج شده و خطر پوسیدگی ریشه ها به دلیل ماندگاری آب بسیار کمتر می شود. تعویض گلدان این گیاه را بهتر است که هر دو سال یکبار و در  اوایل فصل بهار انجام داد. اگر به دلیل بزرگ شدن گیاه امکان تهیه گلدانی بزرگتر وجود ندارد می توان گیاه را از گلدان درآورد سپس حدود 30درصد از ریشه ها را کوتاه کرد و مجدد در همان گلدان قبلی کاشت  و حدود 5 سانتمیتر از خاک سطح گلدان را نیز با خاک برگ غنی و تازه عوض کرد. در مورد کوددهی این گیاه بخصوص انواع گلدانی آن می توان در طی فصل رشد یعنی با شروع بهار تا اواسط پاییز از فرمولهای کامل همانند 10-10-10 هر 5-4 هفته یک مرتبه استفاه کرد.

 
برای خرید گیاه برگ بو کلیک کنید

برای 
خرید برگ برگ بو کلیک کنیدارسال نظر
عکس خوانده نمی شود