فروش برگ عبایی ابلغ / Aspidistra elatior

فروش برگ عبایی ابلغ / Aspidistra elatior

برگ عبائی Aspidistra elatior واز خانواده Liliaceae  میباشد. برگ عبائی گیاهی است بومی چین و ژاپن كه داری  ریزوم بوده و بدون ساقه هوایی می باشد. برگهای آن سبز تیره ، براق،پهن و به طول 3 تا 50 سانتیمتر است. همچنین دمبرگ بلندی دارد كه مستقیما از سطح خاك بیرون می آید. ارتفاع بوته در حدود 30 سانتیمتر و گسترش آن به 50 سانتیمتر می رسد. برگ عبائی گلهای ریزی دارد كه ارغوانی وفنجانی مانند است و روی سطح خاك و در قسمت تحتانی گیاه، در اواخر تابستان ظاهر میشود و فاقد زیبایی است. عمر این گیاه زیاد است و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان در اطاق می ماند. 

یك نوع ابلق آن نیز وجود دارد كه داری نوار كرم رنگ می باشد و بسیار جالب است. برگ عبایی گیاهی است بسیار مقاوم  خشكی، تغییرات درجه حرارت و همجنین نور كم را به خوبی تحمل می كند. در تابستان باید گلدانها را در نیم سایه بگذارید و اگرنه آفتاب برگها را مي‌سوزاند.


مراقبت: 

این گیاه به نور كم تا متوسط هوای خنك، خاك همیشه مرطوب، رطوبت هوای 50 تا 70 درصد و خاك قلیایی نیاز دارد. 


كود: 

در تابستان ، هر دو هفته یكبار، میتوان به این گیاه 3 گرم در لیتر كود داد.


خاك: 

خاك معمولی همراه با ماسه و تورب و كمی مواد آلی، خاك مطلوب گیاه برگ عبائی است.


ازدياد: 

اواسط بهار تا اویل تابستان بهترین زمان برای جدا كردن ریزومهای فشرده و بزرگ این گیاه به منظور تكثیر است. قسمتهایی از گیاه را كه شامل دو برگ یا بیشتر می باشد با چاقوی تیز، از گیاه مادری جدا كنید. هر قسمت را به تنهایی در گلدانی با قطر دهانه 9 تا 11 سانتیمتر، حاوی كمپوست گلدانی با پایه پیت بكارید. البته برای به دست آوردن گیاهی مناسبتر، می توانید هر 2 یا 3 قلمه را در یك گلدان قرار دهید. دما را  حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد و خاك را به ویژه در هفته های اول تكثیر مرطوب نگه دارید، تا سرعت ریشه دهی افزایش یابد.

برای خرید برگ عبایی سبز کلیک کنید

برای
خرید برگ برگ عبایی سبز کلیک کنید

برای
خرید برگ برگ عبایی ابلغ کلیک کنید

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود