فروش بذر گل اختر / CANNA WYOMING SEEDS

تاریخ : 1396/30/07 نویسنده :admin بازدیدها : 2397 موضوع : فروش بذر و پیاز و بوته
فروش بذر گل اختر / CANNA WYOMING SEEDS

گل اختر جنسی از تیره کاناسه ها Cannacees و دارای اقسام و جورهای متعدد است . این گل که دارای برگهای پهن زیبا گاهی سبز و گاهی مایل به ارغوانی و بوته قوی و بلند با گلهای متعدد به رنگهای مختلف میباشد برای حاشیه کاری و تشکیل تپه گلها یا تک کاری میان تپه گل یا چمن زار قابل توجه است . کاشتن اقسام اصلی و اولیة این گل امروز تقریبأ متروک شده و فقط آنها را یا نزد اشخاصی که مجموعه ای از اقسام مختلف آن را دارند یا در گلکاریهای درجه دوم و سوم میتوان دید . بوتة گل اختر پُر پُشت به بلندی 70 تا 120 سانتیمتر با برگهای خیلی پهن سبز یا سبز مایل به ارغوانی است که از میان آن ساقه های متعدد که منتهی به چندین گل درشت یا خیلی درشت به رنگهای قرمز ، سفید ، زرد ، ابلق ، زردآلوئی ، زرد طلائی ، خال خال یا راه راه میشود بیرون میآید .
کاشت بذر:
کاشتن بذر اختر برای زیاد کردن آن چون به زمان زیادی در حدود چهار سال نیاز دارد تا بوته ها گل کند مگر برای به دست آوردن جورهای تازه از آن عملی نیست . خاک ـ خاک زمین برای گل اختر باید قوی ، عمیق و آفتاب رو باشد و غالبأ آنرا روی تپه گلهای بزرگی که فقط از این گل میسازند یا روی چمن بصورت تک تک میکارند.
بهتر است ابتدا بذر مورد نظر را به مدت 24 تا 48 ساعت در اب ولرم قرار دهید.
سپس در خاک نرم و کاملا خیس در عمق 0.5 سانتی دفن کنید و یک نایلون روی لبه گلدان قرار دهید تا رطوبت را حفظ کند.
محیط بهتر است روشن باشد اما به دور از نور مستقیم افتاب و دما نیز بالای 24 درجه باشد هر زمان سطح خاک خشک شد با اب پاش مرطوب کنید و تا زمان بز شدن بذر ها مرطوب نگاه دارید
تا سبز شدن گیاه یک تا دو هفته زمان می برد.

روش تکثیر گل اختر:
از طریق پیاز گل اختر و کاشت بذر گل اختر
 ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود