فروش بذر چمن سوپر اسپرت بارنبروگ هلندی / super sport barenbrug seeds

تاریخ : 1396/30/07 نویسنده :admin بازدیدها : 1623 موضوع : فروش بذر و پیاز و بوته
فروش بذر چمن سوپر اسپرت بارنبروگ هلندی / super sport barenbrug seeds

قبل از کاشت چمن باید بستر مکانی که میخواهید چمن کنید را آماده کنید برای آماده سازی بستر باید مراحل زیر را انجام بدید

اول سطح خاک را خوب تسطیح کنید به طوری که کاملا صاف بشود.

مرحله بعد ریختن خاک رس میباشد باید حدود ۵ سانت خاک رس بر روی سطح تسطیح شده بریزید البته میتوانید هم از خاک رس استفاده نکنید ، استفاده از خاک رس به این دلیل است که خاک رس آب را در خود نگه میدارد و نمیگذارد ریشه چمن خشک شود و خاک رس مواد مغذی زیادی دارد.

 

بعداز تسطیح و ریختن خاک رس باید چمن را بکارید به این شکل که بذر را با دست در تمام قسمتهای مورد نظر   پخش کنید ، مقدار مناسب برای هر مترمربع حدود ۴۰ گرم بذر میباشد البته این مقدار اصولی کاشت چمن در   پارکها و زمین های فوتبال میباشد شما میتوانید در هر متر مربع از ۲۰ گرم نیز استفاده کنید .

سپس روی بذرها حدود ۱ الی ۲ سانت کود دامی سرند شده کاملا پوسیده بریزید بعداز اینکه کود را بر روی بذرها ریختین با آبپاش کاملا پودری خوب آبیاری کنید( این سر آبپاشهارا میتوانید از مغازه های ابزارآلات باغبانی یا گلفروشی ها تهیه کنید )این آبیاری باید حداقل ۵ مرتبه   پشت سر هم انجام بپذیرد به این دلیل که کود دامی ای که روی بذر ها ریختین چرب است و به این راحتی ها برای اولین بار آب را از خوش عبور نمیدهد .   

بعداز آبیاری مطمئن بشوید که آب به زیر کود نفوذ کرده و به بذها رسیده است.

آبیاری در تابستان تا سبز شدن کامل بذرها هر روز ۳ الی ۴ مرتبه انجام گیرید اگر مقدار آبیاری کم باشد بذرها سبز نخواهند شد ،بذر چمن به آبیاری منظم و کافی نیاز دارد و تا کامل سبز شدن چمن نگذارید سطح خاک خشک شود.

زمان مناسب کاشت بذر چمن : در فصل بهار و پاییز است و اگر خوب آبیاری شود بذرها ۳ الی ۵ روزه از خاک بیرون میزنند هر چند در بقیه فصول هم میتوان چمن کاشت اما در تابستان به دلیل گرمای زیاد ممکن است خوب ابیاری صورت نگیرد و در زمستان هم به دلیل سرما ممکن است حدود یک ماه طول بکشد تا بذرها از خاک بیرون بزنن.

 

انواع چمن:

چمن ها با رنگ های مختلف در محیط های مختلف کاشته می شود مثل چمن هایی با رنگ نقره ای و آبی . در هر اقلیم چمن مناسب با آن اقلیم باید کاشته شود. برای کاشت چمن نوع بهره برداری چمن باید مشخص شود مثل باغ، ویلا، زمین فوتبال و پارک.

چمن ها را به دو دسته چمن های گرمسیری و سردسیری طبقه بندی می کنند. چمن های سردسیری که به چمن های فصل خنک هم مشهورند ویژه مناطق سردسیری و یخبندان هستند. این نوع چمن در اوایل بهار یا اوایل پائیز کاشته می شوند. چمن های گرمسیری بهترین رشد و نمو خود را در هوای گرم (بالای 30 درجه سانتی گراد)دارند. در مورد چمن های گرمسیری به جزء زمان های بسیار گرم یا بسیار سرد، در هر موقعی از سال می توان اقدام به کشت نمود.

چمن ها در یک دسته بندی دیگر در دو گروه چمن های لوکس یا ظریف Luxury lawn grade و چمن های کاربردی Utility grade قرار می گیرند. چمن های گروه اول چمن هایی هستند که ظریف اند مانند Festuca و Agrotis و چمن های گروه دوم که چمن های معمولی اند شامل Lolium می باشند. گاهی از آمیخته های بذری (مخلوط چند بذر) استفاده می گردد. به این نوع چمن اسپرت Sport گفته می شود که برای شرایط و مکان های خاصی استفاده شده و به دو صورت seed mixtures (مخلوط دو یا چند نوع چمن) و Blends ( مخلوط یک نوع چمن از رقم های مختلف) موجود می باشد.

 ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود