فروش درختچه میخک هندی سبز(میخک ژاپنی سبز) / PITTOSPORUM TOBIRA

تاریخ : 1396/2/08 نویسنده :admin بازدیدها : 5334 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
فروش درختچه میخک هندی سبز(میخک ژاپنی سبز) / PITTOSPORUM TOBIRA

میخک هندی گیاهی همیشه سبز و بومی چین و ژاپن است که برگهای آن تخم مرغی شکل، ضخیم، نوکدار و چرمی و براق است. پوست تنه درخت خاکستری رنگ و گلهای آن سفید، قرمز یا زرد رنگ و بسیار معطر است که در اواسط بهار شکوفا میشوند. این گیاه به دلیل حالت برگها و گلها، به عنوان یک گیاه زینتی زیبا در فضای سبز در نظر گرفته میشود.

 

تکثیر:

کشت با بذر: برای این منظور در تابستان که بذرها رسیده اند، آنها را جمع آوری کرده و اقدام به کشت مینمایند.
کشت قلمه: در این روش میتوان از دو نوع قلمه استفاده نمود یا از قلمه چوبی در تابستان که در انتهای آن تعدادی برگ باشد و یا قلمه نیمه چوبی بدون برگ در پاییز. در هر دو حالت قلمه در بستر مرطوب، روشن و به در از نور مستقیم خورشید کشت میگردد تا ریشه دهی صورتی گیرد. (بستر مناسب برای قلمه زنی ماسه بادی میباشد)


آبیاری:

میخک هندی نیاز به آبیاری منظم دارد و بهترین زمان آبیاری برای آن وقتی است که سطح خاک کمی خشک شده باشد تا هم نیاز آبی آن فع شود و هم ماندگاری آب رخ ندهد.


خاک:

بستر رشدی آن باید غنی، با زهکش مناسب و خنثی تا کمی قلیایی باشد.


دما:

این گیاه به سرمای خشک و طولانی مدت حساس است و از طرفی گرمای زیاد را هم نمیتواند تحمل کند و فقط در مناطقی که تابستان خنک دارند میتوان آنها را در آفتاب کشت کرد البته بهترین مکان برای کاشت این درختچه در مکانی نیمه سایه است.


نور:

محل رشدی آن باید سایه روشن باشد و به خصوص در تابستانهای گرم باید در بعد از ظهر در سایه قرار گیرد و به دلیل شرایط خاصی که برای رشد نیاز دارد، میتوان آن را در باغهای صخره ای که گیاهان دیگر تحمل رشد ندارند در سایه کشت نمود و به خوبی رشد میکند.


توجه:

تمام قسمتهای این گیاه برای انسان و نیز برای حیوان سمی است پس در انتخاب محل کشت آن دقت شود که دور از دسترس کودکان و حیوانات باشد.!!!

 
   ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود