فروش کاج جونی پروس سبز ایستاده(ارس سبز ایستاده) / Juniperus chinensis Stricta Variegata

تاریخ : 1396/10/08 نویسنده :admin بازدیدها : 1091 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
فروش کاج جونی پروس سبز ایستاده(ارس سبز ایستاده) / Juniperus chinensis Stricta Variegata

جونی پروس سبز ایستاده(ارس سبز ایستاده) یا جونی پروس چینی گیاهی است سوزنی برگ و کوهستانی که به دور خود پیچیده و اندام هوایی خود را بیشتر به معرض نمایش می گذارد
برگ ان سوزنی و فلسی به شکل بیضی تا مثلثی نوک تیز به رنگ سبز تیره که در ابتدا جوانه و رشد به رنگ سفید کرمی دیده می‌شود.
برگ:
سوزنی و فلسی به شکل بیضی تا مثلثی نوک تیز به رنگ سبز تیره که در ابتدا جوانه و رشد به رنگ سفید کرمی دیده می‌شود.

میوه:
میوه مخروطی شکل و یا گرد با 5 تا 7 میلی متر قطر و به رنگ آبی تیره با شکوفه مومی شکل و شامل دو دانه (به ندرت 1 یا سه) میباشد.

شکل میوه و گرد اشانی:
آنها معمولا دارای یک ساقه خمیده هستند و در حدود 18 ماه تا تبدیل شدن به گیاه بالغ طول میکشد. میوه مخروطی نر 2 تا 4 میلی متر طول دارد و گرده افشانی آن در اوایل بهار است. این گیاه دوپایه است و تولید مخروط تنها یک رابطه جنسی در هر بوته است.

خاک:
در خاک اسیدی رشد خوبی دارد هرچند در خاک کمی قلیایی نیز رشد کنند. این گیاه می تواند در حدود 4.6 سانتی متر در یک سال رشد کند.


آبیاری:

در طول فصل رشد آبیاری باید به صورت مرتب انجام گیرد اما در فصل زمستان مرطوب بودن خاک کافی است. اگر چه جونی پروس نسبت به خشکی مقاوم است اما اگر در زمستان هم آب فراوان تری در دسترس آن بگذارند به راحتی می‌آشامد.


تغذیه:

در طول فصل رشد مواد غذایی متعادل استاندارد لازم است اما در فصل پاییز باید فاقد ازت باشد و کود‌هایی که مواد آن‌ها دیر‌تر آزاد می‌گردند در فصل زمستان تجویز می‌ی گردد و برای رشد بهاره آن نافع است.

هرس:
هرس شاخه های جوان گیاه را تشویق به شاخه جدید میکند، اما شاخه های مسن تر ممکن است در صورت هرس رشدشان متوقف شود.


تعویض گلدان:

هر ۲ تا ۵ سال یکبار در اواسط بهار تعویض گلدان احتیاج دارد. خاک مورد استفاده استاندارد است به علاوه ۲۰ درصد خزه تازه اسفاگنوم جهت بالا بردن ظرفیت نگهداری آب در خاک به مخلوط اضافه می‌گردد.

نور:
نیازمند نور آفتاب میباشد ولی تحمل سایه جزئی را دارد اما در این صورت شاخ و برگ ها نازک تر خواهد بود.

دما:
حداقل دمای مورد تحمل :  10-  درجه سانتیگراد

رطوبت:
این گیاه مخصوصاً در هنگام جوانی به راحتی خشکی را تحمل میکند. و نیاز چندانی به رطوبت و آبیاری ندارد. دمای محیط در فصول سرد و گرم سال از -6 تا 25 درجه سانتیگراد میتواند باشد.

انواع گونه:
هم اکنون بیش از 100 رقم مختلف از ارس خزنده برای استفاده به عنوان گیاهان زینتی در باغ ها و مناظر استفاده میشود و برای پوشش زمین در پارک ها بسیار مورد استفاده است.

تکثیر:
ازدیاد گیاه ارس خزنده از طریق کاشت بذر و قلمه گیری میباشد. روی پایه های این خانواده می توان با پیوند، ارس خزنده را پایه بلند به صورت یال آویزان زینت و تکثیر کرد

کاربرد:
کاشت برای حفظ و نگهداری خاکها از فرسایش و ایجاد پوشش سبز در فضاهای باز و رویشگاههای با شرایط سخت و برای زیبایی منظر و کاشت در شیب و باغ صخره ای
 ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود