فروش درخت کاج الودی / Chamaecyparis lawsoniana Ellwoods

تاریخ : 1396/8/02 نویسنده :admin بازدیدها : 2134 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)

فروش درخت کاج الودی / Chamaecyparis lawsoniana Ellwoods

کاج الودی درختیچه ای است همیشه سبز ، بسیار زیبا ، مخروطی شکل و تو پر.کاج الودی یک گیاه با رشد آهسته و سوزنی برگی زیبا و عالی با یک شکل مخروطی و اثر خفیفی از رنگ طلایی روشن روی برگ در تمام طول تابستان است.

الودی شاخ و برگ های ظریف و خوشرنگ دارد و خود درخت راست قامت و شعله ای شکل است.

 


مشخصات برگ:

برگها سوزنی با آرایش متقابل متلاقی به صورت برافراشته ، آزاد و فشرده که طول آنها حدود 6 م م و کمتر از 5/0 م م پهنا دارند . در نوک شاخه ها برگها کوچکتر و انبوه هستند و در هر دو روی آن از غبار آبی – نقره ای رنگ پوشیده اند . معمولا رنگ شاخه ها و برگها سبز متمایل به آبی یا خاکستری هستند .


اندازه حد اکثر:

ارتفاع در 10 سال 1.8 تا 2.2 متر


خاستگاه و موطن گیاه:

امریکای شمالی


نیاز های نوری:

مکانهای پر نور و آفتاب کامل را می پسندد اما در نیم سایه نیز شاداب خواهد بود.


دما و آب و هوای ایده آل:

از گیاهان بسیار مقاوم در برابر سرما است و تحمل سرما تا 29- درجه سانتیگراد را دارد.


خاک مناسب:

در هر خاک نسبتا زهکشی  شده رشد می کند و قادر به مقابله با خشکسالی یک بار در سال است و از خاک اشباع از آب بیزار است. برای پرورش آن در گلدان استفاده از کمپوست با کیفیت استفاده نمایید اما  انواع خاک ها مثلا خاک رس، گچ، خاک رس و شن، شن و ماسه را تحمل میکند.


کود دهی:

تغذیه در اوایل بهار با کود متعادل انجام می شود. اطمینان حاصل کنید که کود با برگها و یا ساقه گیاه تماس مستقیم نداشته نباشد (اگر این این اتفاق رخ دهد  شستن برگها الزامی است). در کل مخروطیان، در اکثر موارد، برای مقابله در خاک فقیر تکامل یافته اند، به طوری که این تغذیه اولیه در آغاز معمولا برای حفظ آنها در تمام مدت سال و زمان رشدشان کافی است. ذکر این نکته الزامی است که قارچ ها همزیستی خوبی با بسیاری از مخروطیان دارند به عنوان مثال، وجود تعدادی قارچ در اطراف صنوبر در جهت کمک به تغذیه گیاه از خاک و نشانه ای از یک گیاه سالم  هستند. این بدان معنی است که شما نباید از قارچ کش بر روی مخروطیان استفاده کنید.


هرس:

به استثنای کاج مطبق تقریبا همه مخروطیان را می توان هرس نمود. بدینگونه شما قادر به آرایش و فرم دادن به گیاه از همان دوره نوجوانی خواهید بود و می توانید اندازه آن را نیز کنترل نمایید. ضمن اینکه با حذف شاخه های نا همگون و یا مرده به. حفظ زیبایی های طبیعی آن و هدایت آن به رشد مستقیم و صاف کمک خواهید نمود.

می توان آن را هرس شده، چیده و یا از بهار به پاییز شکل گرفته است


آبیاری:

گیاه مخروطی شما نیاز آبیاری به طور منظم تا زمانی که در جای خود تثبیت شود خواهد داشت و یا اگر ما یک دوره خشک طولانی مدت داشته باشیم بایستی آبیاری به آن انجام شود. برای چند ماه اول توپ ریشه پیشرفت کمی در خاک اطراف خود خواهد داشت و پس از آن برای حفظ  رطوبت اطراف منطقه ریشه اصلی در فصل اول و یا هنگام فصول خشک سال  آبیاری آن بسیار مهم است. بعضی از سوزنی برگان مانند ارس و سرخدار، بیش از دیگران در برابر خشکسالی مقاوم  اند اما باید گفت اکثریت مخروطیان خواهان بافت خاک مرطوب هستند (نه اشباع).
آبیاری بیش از حد به پوسیدگی ریشه و مرگ ناگهانی گیاه منجر می شود. یکی از راز های آبیاری این است که همواره پس از آبیاری در هر مرحله اجازه دهیم تا خاک در منطقه اطراف ریشه های محیطی خشک شود و در این زمان آبیاری براب بار بعدی در دستور العمل قرار گیرد. چونن آبیاری بیش از حد و مرطوب بودن خاک اطراف درخت به طور همیشگی باعث رشد سطحی و ضعیف ریشه ها می شود و این عامل نیز با یک دوره خشکی نسبتا طولانی به گیاه آسیب وارد خواهد نمود.


روشهای ازدیاد و تکثیر:

تکثیر با بذر: امکانپذیر است اما بسیار زمانبر می باشد.

تکثیر با قلمه: متداول ترین روش برای تکثیر این گیاه است.

خوابانیدن شاخه: امکانپذیر نیست.

پیوند زدن: امکانپذیر است.


کاربرد:

کاشت به عنوان تک درختچه ی زینتی جهت طراحی هر نوع سبک باغبانی – کاشت چندتایی – کاشت به منظور ایجاد دیواره ی سبز

 ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود