فروش نهال درخت میوه توت امریکایی / Maclura pomifera

تاریخ : 1396/5/09 نویسنده :admin بازدیدها : 3966 موضوع : فروش انواع نهال
فروش نهال درخت میوه توت امریکایی / Maclura pomifera
درخت توت امریکایی یک درخت مقاوم و خزان کننده میباشد.این درخت توانایی این را دارد که در خاک های ضعیف رشد کند.این درخت خاردار می باشد و میوه های کروی شکل و شیرابه سفید رنگ در باغ ها و اکثرا پارک ها کاشته می شود.
 

تاج:
قطر تاج پوششی این درخت 6 تا 8 متر است.

ارتفاع:
5/7 تا 18 متر

شاخه:
درختی است متراکم با شاخه های نامنظم، افراشته و خاردار که از قسمت پائین تنه رشد می کند.

پوست تنه:
پوست تنه به رنگ قهوه ای روشن و خشن است.

برگ:
برگ ها ساده، متناوب و صاف است به طول ۵ تا ۱۲٫۵ سانتیمتر وعرض ۴ تا ۵ سانتیمتر. رنگ آنها سبز درخشان است که در پائیز قبل از خزان کردن زرد می شوند.

گل:
فاقد ارزش زینتی است.

میوه:
در شهریور یا مهر، میوه های کروی و سفت به قطر ۱۲٫۵ تا ۱۵ سانتیمتر که در ابتدا سبز است و بعد از رسیدن کامل به رنگ نارنجی درخشان در می آید ظاهر می شوند. میوه ها شبیه پرتقال هستند ولی برجستگی های پوست آنها بیشتر است.

سیستم ریشه:
طویل ، گسترده و تهاجمی است. این گیاه دارای سرعت رشد زیادی است.

آب وهوا:
سرما و گرمای زیاد  را تحمل می کند.

خاک:
در خاک های فقیر، قلیائی و خشک نیز رشد می کند. نور مستقیم  خورشید و باد را تحمل می کند.

هرس:
در تمام فصول هرس سنگین را تحمل می کند ولی در زمستان مناسب تر است.

تغذیه:
تغذیه خاصی نیاز ندارد.

آبیاری:
نیاز آبی خاصی ندارد.

کاربرد:
توت آمریکایی علاوه بر میوه های زیبا، به عنوان سایبان، بادشکن، پرچین، کنترل فرسایش و آمایش خاک در نواحی نامساعد نیز کاربرد دارد. ارزش این گیاه در طراحی فضای سبز، در توان قابل توجه آن برای تحمل خاک های فقیر و آب و هوای بسیار سرد و بسیار گرم و وزش باد های تند است. اگرچه ویژگی خاصی که آن را در شمار گیاهان زینتی قراردهد ندارد، ولی درخت سودمندی برای احیاء اراضی و کنترل فرسایش و آمایش خاک بوده و در نواحی گرم و خشک که سایر گیاهان به سختی زنده می مانند، رشد خوب کرده و سایبان دلپذیری ایجاد می کند. تنها اشکال درخت توت آمریکائی ریشه های تهاجمی آن است که به تأسیسات شهری، لوله آب و فاضلاب ،آسیب وارد می آورد. باید از کشت آن در اطراف تأسیسات ممانعت شود.

تکثیر:
به راحتی با بذر تکثیر می شود البته بذر را قبل از کاشت در گونی همرا با ماسه ریخته و می کوبند تا ریز شود و سپس در کرت می کارند کاشت آن همانند بذر توت معمولی به صورت دستپاش و سحطی است با پوشش نازکی از ماسه و آبیاری اولیه باید ملایم و ترجیحا با دست انجام گیرد دو روز غوطه ور ساختن بذر در آب جوانه زنی را تسریع می نماید در این حالت نیازی به استراتیفته کردن بذر نمی باشد کولتیوارهای نر بدون خار نظیر Allamont Wichita Park می توانداز طریق غیر جنسی تکثیر شود (قلمه های علفی آغشته به 5000 تا 10000 ppm از IBA اسید ایندول بوتریک) در مورد کولتیوار های Jnuary و Kansa می توان از قلمه خشبی آنها استفاده نمود این درخت می تواند از طریق ریز ازدیادی تکثیر یابد.

افات و بیماری ها:
نسبتاً عاری از آفات و بیماری ها است.


 ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود