فروش گل آزالیا / rhododendron simsii

فروش گل آزالیا / rhododendron simsii
آزالیا با نام علمی خرزهره هندی می باشد این گیاه بومی چین هست.بیش از 50 نوع آزالیا با رنگ های مختلف وجود دارد این تنوع رنگی زیبایی این گل را دو چندان کرده.
 
ارتفاع:
ارتفاع و گسترش آن به حدود ۵/۱ متر می رسد.جنس گل صد تومانی معمولاً درختچه های کوچک را شامل میشود و به ندرت درختان بزرگ در آن یافت میشود. کوچکترین گونه های در حال رشد به 10-100 سانتی متر بلندی قد میرسند و بزرگترین آنها که با نام giganteum R. ، منتشر شده است، بیش از 30 متر طول دارد.

برگ:
برگچه های این گونه سبز تیره، نیزه ای یا و تخم مرغی باریک می باشد

گل:
گل های آزاله معمولا اواسط بهار باز می شوند و به شکل قیفی، به قطر ۵ تا ۸ سانتی متر و به طول ۳ سانتی متر هستند. گل ها به صورت خوشه ای از ۲ تا ۵ گل در انتهای شاخه ظاهر می شوند.

نور:
این گیاه به نور متوسط، حرارت معمولی، آبیاری متوسط تا زیاد، رطوبت ۷۰ تا ۹۰ درصد و خاک اسیدی احتیاج دارد.

دما:
درجه حرارت پایین(حدود 15)در زمان غنچه دادن برای آن حیاتی است و سرمادهی پاییزه گیاه را زودرس می نماید،گیاه را در تابستان خارج از اتاق و در سایه نگهداری کنید.

رطوبت:

این گیاه به رطوبت 70 تا 90 درصدی احتیاج دارد که ما می توانیم از طریق غبارپاشی این نیاز را بر طرف سازیم.


تغذیه:

با ظهور غنچه ها در پاییز تغذیه روزانه را شروع و بتدریج کاهش داده و در تابستان متوقف کنید.

کود:
کود مورد نیاز خرزهره هندی را می توان به میزان ۳ گرم درلیتر، هر هفته، ازفروردین تا شهریور ، استفاده نمود.مخلوطی از پیت ماس، خاک برگ حاصله ازبرگهای کاج و کود دامی برای پرورش این گیاه مناسب و مطلوب است.

آبیاری:
در طول سال به آبیاری روزانه نیاز دارد.

تعویض گلدان:

اواخر تابستان یا اوایل پاییز گلدان را با یک درجه بزرگتر تعویض نمایید.گلدان سفالی بر سایر انواع برتری دارد.


تمیز نمودن برگ ها:

غبار پاشی برای تمیز نگه داشتن برگ ها کافی است.


تکثیر:

از اوایل پاییز که دوره استراحت شروع می شود و جوانه ها به وجود می آیند میزان آب را باید متعادل کرد وکود دهی را قطع نمود و درجه حرارت محیط در حدود 10 درجه نگاه داشت. این کار باید تا آغاز گلدهی یعنی اوایل بهار ادامه پیدا کند.

برای تکثیر آزاله می توانید از اواخر بهار تا اواسط تابستان، به وسیله یک چاقوی تیز، از ساقه های نیمه خشبی، قلمه های ساقه ای با انتهایی تهیه کنید و در کمپوست مخصوص بذر و قلمه بکارید.خاک گلدان را کمی مرطوب کنید و برای اینکه قلمه شما آب بافتهای خود را ازدست ندهد، روی آن را با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید. گلدانها رادر حرارت 16 درجه سانتی گراد و نورکافی نگه داری کنید.

کاربرد:

فضای سبز و گلدانی


عوارض و درمان:

مشاهده حلقه های سفید رنگ روی برگها: با یک سم حشره کش نفوذی هفته ای یکبار سمپاشی کنید تا علایم برطرف گردد. مواظب گلها باشید که سم روی آنها نریزد.

برگها سیاه است: هوای سرد برگهای گیاه را سیاه می کند.

برگهای زرد آغشته به تار عنکبوت است: برگها را هر دو هفته یکبار با سم کنه کش سمپاشی نمایید.
کنه قرمز بر روی گیاه: تامین رطوبت درکاهش کنه ریز قرمز که این علایم را به وجود می آورد، موثر است.

برگها کمرنگ است: نور کم محیط یا کلسیم بیش ازحد خاک می تواند برگها را کمرنگ کند. گیاه را به محل پرنورتری ببرید و با آب باران و یا آب حاصله از ذوب برفک یخچال، یا آب جوشیده سرد شده گیاه آزاله را آبیاری کنید تا علایم برطرف شود.

غنچه ها باز نمیشوند: آبیاری زیاد از حد بوده و یا هوای گرم عامل آن است.

برگهای جدید ریز هستند: در اثر کمبود مواد غذایی ریز باقی می مانند و گلها هم تشکیل نمی شوند.

روی برگها لکه های قهوه ای مشاهده میشود: مواد براق کننده شیمیایی به گیاه صدمه رسانده و روی برگها لکه های قهوه ای ایجاد می کند.


 
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود