فروش گیاه ترون / Ligustrum vulgare

تاریخ : 1397/21/04 نویسنده :admin بازدیدها : 2470 موضوع : فروش گل و گیاه بیرونی(گل و گیاه فضای باز)
گیاه ترون درختچه ای نیمه خزان کننده از جنس گیاه برگ نو می باشد.این گیاه مقاوم در برابر گرما و شرایط نامناسب اب و هوایی می باشد.
گیاهی همیشه سبز-خزان پذیر است یعنی از دست دادن برگهای این گیاه بستگی به شرایط محیط دارد.در مکانهای سرد برگهایش را از دست می دهد امادر مکان های گرمتر گیاهی همیشه سبز است.رشد نسبتاسریعی دارد وحدود سه متر ارتفاع می یابددر بهار وتابستان گلهایی سفید رنگ بابویی نه چندان خوشایند دارد.برگها 2.5الی 7سانتی مترطول دارند.میوه ها سیاه رنگ هستند.این گیاه در محیط ما با نام ترون نیز معرفی می گردد.گیاه برگ نویا ترون ابلق وسبز-درختچه نیمه خزان کننده با برگهای بیضی شکل کشیده و هرس پذیر و نوک دار میباشد.ترون

این گیاه کم توقع و مقاوم در برابر سرما و شرایط نامناسب است. شمشاد برگ نو به صورت درختچه ای است و گاهی ارتفاع و عرض آن تا 5 متر هم می رسد. شاخ و برگ ها بسیار متراکم هستند. برگ ها همیشه یبز هستند. گل های ریز و سفیدی دارد که در انتهای شاخه ها ایجاد می سشوند. میوه ها مشکی و سفید هستند و توجه پرندگان را به خود جلب می کنند. این گیاه توانایی تحمل شرایط خشکی و شوری را دارد. گل های این گیاه مورد توجه پروانه ها و زنبور های عسل قرار می گیرد.

یکی از خصوصیات این گیاه آن است که گرد و خاک صدمه زیادی به آن ها نمی رساند ولی به طور کلی نیاز به آب زیاد داشته و در زمین های نسبتاً مرطوب رشد سریع و خوبی دارد. این گیاه بایستی بلافاصله پس از گلدهی هرس شود. توانایی رشد در هر شرایط خاکی را دارد و نیاز به مراقبت خاصی ندارد. خاک آن بایستی تا حدی مرطوب باشد.

مشخصات برگ :
برگها کشیده و نوکدار

حداقل دمای مورد تحمل :
15-  درجه سانتیگراد

مکان رشد :
آفتاب ، کم توقع و مقاوم

انواع واریته ها
ترون سبزو ابلق و برگ ریزوبرگ درشت


نوع خاک
خاک  لومی + قلیائی + باغچه ای + سنگین


دما ، آبیاری و نور
مکانهای آفتاب و سایه آفتاب - دما بین 0 تا 28 - آبیاری متوسط - فاصله بین دو آبیاری سطح خاک خشک شود.


روش های تکثیر
از طریق قلمه


موارد استفاده

جهت حصار و پرچین بصورت کاشت ردیفی و توپر و بعنوان تک بوته تزئینی


هرس:
گیاهان برگ نو بسیار هرس پذیر هستند به طوریکه می توان آنها را کوتاه تر از قامتی که به شکل طبیعی رشد می کنند تربیت کرد. این گیاهان را در هر زمان از سال می توان هرس کرد و محدودیتی زمانی برای این کار وجود ندارد. برای عمل هرس نیز می توان با توجه به شکل و فرم اصلی گیاه، شاخه هایی را که بیش از اندازه بلند شده اند و یا خارج از شکل اصلی گیاه رشد کرده اند تا جایی که مورد نیاز است کوتاه کرد. البته سعی کنید برش را در بالای گره ها(نواحی اتصال برگ به ساقه) بزنید.


آفات:
هیچ آفت و یا بیماری جدی متوجه این گیاه نیست اما می تواند به گال طوقه ای، لکه های برگی، پوسیدگی ریشه ای ، سوختگی و سفیدک پودری مبتلا شود. همچنین می تواند توسط شته ها، نماتود ها و کنه ها مورد حمله قرار بگیرد.


ازدیاد :
قلمه ی خشبی

کاربرد :
کاشت به منظور ایجاد پرچین و یا تک بوته ی زینتی
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود