گیاه ترون مناسب برای حصار و پرچین

تاریخ : 1397/21/04 نویسنده :admin بازدیدها : 1850 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)
درختچه ترون به مکانی با نور کامل آفتاب را نیاز دارد تا رشد خوبی داشته باشد البته مکانهای نیمه سایه نیمه آفتاب ر را نیز تحمل کرده و با سرعت کمتری رشد می کند.همچنین انواعی که برگهای ابلق دارند در مکانهای سایه به رنگ سبز در می آیند در مکانهایی که تابستانهای گرم دارند، نور مستقیم آفتاب در بعد از ظهر می تواند موجب سوختگی برگهای گیاه شود.
 

ترون درختچه ای نیمه خزان کننده با ارتفاع حداکثر 3 – 4 متر و کاملا هرس پذیر ، حداقل دمای 15 درجه زیر صفر را تحمل می کند، به منظور ایجاد پرچین و یا تک درختچه زینتی کاشت می گردد.برگهای بیضی شکل کشیده و هرس پذیر و نوک دار میباشد. این گیاه کم توقع و مقاوم در برابر سرما و شرایط نامناسب است.

ترون با همه خاکها سازگار میباشد و به شرایط نامساعد محیطی مقاوم است.خاک لومی (خاک باغچه ) با زهکشی متوسط برای کاشت گیاه مناسب می باشد .در مورد کوددهی نیز میتوان در طی فصول رشد یعنی بهار و تابستان دو یا سه مرتبه از کودهای کامل استفاده کرد.

این گیاه به خشکی مقاوم است اما نیازمند آبیاری منظم است. توجه داشته باشید که بین دو آبیاری خاک خشک شده باشد تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود ولی اجازه ندهید که برای مدت طولانی خاک خشک باشد.

تکثیر این گیاه از طریق قلمه است .قلمه ها را می توان از چوب نرم(چوب سبز ) این گیاه در طی بهار به طول حدود 10 سانتیمتر و یا قلمه های نیمه چوبی در تابستان و یا قلمه های چوبی در طی پاییز به طول 30-20 سانتیمتر تهیه کرد.

 ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود