فروش ضایعات چوب بامبو یا خرده های چوب بامبو (ضایعات چوب نی خیزران)

تاریخ : 1397/16/07 نویسنده :admin بازدیدها : 412 موضوع : فروش بامبو یا خیزران (گیاه ,چوب ,ضایعات چوب ,زغال)
از ضایعات چوب بامبو (ضایعات چوب نی خیزران) در زمینه های مختلف استفاده های چندانی می شود.

از جمله موارد استفاده از ضایعات چوب بامبو:

کامپوزیت:
کامپوزیت چوب پلاستیک صفحات و الوارهای است که از پلاستیک بازیافت شده و ذرات کوچک چوب یا الیاف ساخته می‌شود.

زغال:
با این ماده به‌خوبی آشنا هستید شما می‌توانید به‌جای اینکه ضایعات چوب را آتش بزنید آن را به کارگاه‌های زغال سازی بفروشید.

ساخت لوازم تزئینی:

خویش سازها و علاقه‌مندان به هنرهای چوبی از تکه‌های کوچک چوب که در کارگاه‌های نجاری به‌وفور پیدا می‌شوند و در برخی موارد تبدیل به آتش خواهند شد،  لوازم کوچک تزیینی زیبا  می‌سازند.  در آیچوب ما ایده‌های بسیار زیادی برای ساخت لوازم تزئینی چوبی منتشر کرده‌ایم.

بیو اتانول:
اتانول گونه‌ای الکل است که به‌وسیلهٔ تخمیر قندهای کشاورزی و فرآورده‌های گیاهی تولید می‌شود و به‌عنوان یک سوخت پاک و تجدید پذیر شناخته می‌شود. این سوخت کاملاً از محصولات بیولوژیک تهیه می‌شود که مایه برابری اکولوژیکی طبیعی می‌شود.

ساخت الیاف کربن:
لیگنین پلیمر طبیعی است که به استحکام چوب کمک می‌کنند. لیگنین  در دیواره سلولی گیاهان وجود دارد و همراه با سلولوز باعث سفتی گیاهان می‌شود.

کربن فعال:

اصطلاح زغال فعال شده نشان دهنده یک سری از مواد جذب کننده سطحی, با جنسی زغالی و شکل کریستالی هست که در ساختار داخلی آن روزنه‌های زیادی وجود دارد.

پوشال:

تکه‌های ریز و نرم حاصل از رندیدن چوب است که در مرغداری‌های سنتی و قفس‌های خانگی بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خاک اره:
همان‌طور که در بالا اشاره شد خاک‌اره در کارگاه‌های ریخته گری، شرکت‌های قالب سازی و… استفاده می‌شود اما می‌توان از  خاک‌اره برای استفاده در موارد دیگر هم به کار کرد که در ادامه به موارد بیشتری اشاره خواهیم کرد.

تخته فشرده:
تخته فشرده از ضایعات و تکه‌های چوب ساخت می‌شود به عبارتی هر بخش از تنه درخت که در زمان تبدیل به الوارهای چوبی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و قابلیت ساخت محصول ندارد را به کارخانه‌های ساخت تخته فشرده منتقل می‌کنند تا آن‌ها را به چیپس‌های بسیار ریز تبدیل کنند و  با مخلوط کردن تکه‌های به دست آمده با مواد شیمیایی و چسب‌های مخصوص آن را به تخته فشرده تبدیل می‌کند.البته ورق ام دی اف هم با همین شیوه ساخته می‌شود.

کود ارگانیک:
 کود ارگانیک یا کود آلی یکی از انواع کودهای است  که در کشاورزی مصرف زیادی دارد. این کودها به‌واسطه نداشتن هیچ‌گونه ماده شیمیایی در ساختار آن از ارزش ویژه‌ای برخوردار هستند و به نسبت کودهای شیمیایی طرفداران بسیار زیادی دارند. کودهای آلی آلایندگی ندارند و زمین را نرم می‌کنند این نرم شدن زمین شخم زدن آن را بسیار آسان می‌کنند. همچنین کودهای ارگانیک مزه و کیفیت میوه را کاملاً طبیعی نگه می‌دارند. با استفاده از این کودها محیط زیست به هیچ عنوان آلوده نمی‌شود. اگر به این حوزه از فعالیت‌ها علاقه دارید می‌توانید ضایعات چوبی کارگاه خود را به کود عالی تبدیل کنید.ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود