معرفی 8 درخت برای حیاط و باغچه های کوچک

تاریخ : 1397/8/08 نویسنده :admin بازدیدها : 6817 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)
اگر شما به دنبال یک سایه کوچک یا درختان متنوع یا رنگا رنگ در حیاط منزل خود هستید تا از سایه درختان و تنوع رنگی ان استفاده کنید , ما شما را با نمونه هایی از این درختان زیبا اشنا میکنیم:
1-توس نقره ای
توس نقره ای که نام دیگر ان درخت غان می باشد جزء درختان خزان کننده می باشد این درخت دارای چوب سخت و از خانواده توسکایان می باشد.

2-شاه بلوط هندی
درخت شاهبلوط هندی بیشتر در مناطق کوهستانی یافت می شود . به طور معمول در زون های معتدل کشت می شود.
این درخت بومی منطقه ای کوچک در کوه های Pindus دریونان، و جنگلهای مخلوط بالکان در جنوب شرقی اروپاست.
گل هاي این درخت  خوشه ای، برافراشته و رو به بالا ،سفیدرنگ با نقطه های زرد یا قرمز است. طول خوشه ها 10-30 سانتی متر است و هر خوشه شامل 20-50 گل است.
شاهبلوط هندی درختی است خزان کننده، که ارتفاع آن به 30متر میرسد، سرعت رشد این درخت در ابتدا(15متر) سریع است. شاهبلوط برای رشد به فضای زیادی نیاز دارد.
شاهبلوط تاجی گنبدی دا

3-درخت پروانه
درخت پروانه درختی بسیار زیبا با گل های زرد روشن به صورت خوشه ای که در ماه های اردیبهشت و خرداد شکوفا می شوند خودنمایی می کنند.

4-افرا ژاپنی
افرا بومی شرق آسیا است دارای انواع مختلفی در حدود 300 گونه می باشد. و از نظر شکل و اندازه با هم متفاوت هستند. رشد سریعی دارند. تنوع رنگ برگ هایشان از سبز تا قرمز است این برگ ها چند قسمتی و دندانه دار است. زمان خزان پذیری اش زود است و برگ هایش قبل از ریزش نارنجی و قرمز می شوند. گل هایش قبل از باز شدن برگ ها رشد می کنند. میوه هایی قرمز رنگ در تابستان بر روی آن می روید.

5-مگنولیا
ماگنولیا با نام انگلیسی Magnolia و نام علمیsp.  Magnolia از خانواده Magnoliaceae ،درختی است با گونه های مختلف که برخی همیشه سبز است و برخی دیگر خزان کننده که رنگ گلهای آن سفید، زرد، صورتی، ارغوانی و بنفش میباشند. این گیاه به دلیل ظاهر زیبای خود مورد توجه قرار گرفته و در فضای سبز جلب توجه میکند. این درخت همزمان با افزایش سن، تاج آن بیضی شکل میگردد. برگهای آن به رنگ سبز است.

6-میموزا
درخت اکاسیا بسيار خوشبو به رنگ زرد روشن و گلوله‌اي و به شكل توده‌هاي انبوه در خوشه‌هاي بزرگ گرد هم قرار دارند.
ميموزا، درختي بزرگ، هميشه سبز و بومي استرالياي جنوبي است كه بلندي آن به هشت متر و گستردگي آن به شش متر مي‌رسد. در شرايط مناسب بلندي آن مي‌تواند به 10 تا 20 متر و در موطن اصلي حتي تا 30 متر هم برسد.
شاخه‌هاي ميموزا صاف و بدون خار و به رنگ خاكستري مايل به نقره‌اي است. برگ‌هاي اين درخت ،شانه‌اي مركب و هر برگ آن شامل 15 تا 20 جفت شانه است و هر شانه 30 تا 50 برگچه خاكستري يا سبز مايل به نقره‌اي دارد كه در مجموع منظره بسيار زيبا و چشمگيري به درخت مي‌دهد.

7-گواوا
گواوا میوه‌ای گرمسیری است. گیاه گواوا درختچه‌ای همیشه‌سبز از خانواده میرتاسه‌ است که برگ‌های دربرابر هم دراز و بیضی شکل دارد. این درختچه بومی امریکای جنوبی و امریکای مرکزی، پرو، برزیل و مکزیک است و سال‌ها قبل به ایران وارد شده و به گونه پرورشی در شمال و بیشتر جنوب ایران در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان کاشته می‌شود.در هرمزگان به ان زیتون می گویند.

8-نوئل سبز

کاج نوئل درختی است پر رشد و به واسطه ی کریسمس از معروفترین کاج ها میباشد ولی در سالهای اخیر به خاطرتوانایی پایین برای بازیابی سوزن هایش از محبوبتش کم شده در شرایط ایده آل درهرفصل رشد ۳۰سانتی متر رشد میکند تمامی گونه های این درختچه یکپایه میباشند یعنی مخروطهای نر و ماده روی همان درخت ولی شاخه های جدا تشکیل میشود.این گونه ها از مناطق سرد و معتدله نیمکره شمالی از ناحیه قطبی تا ارتفاعات کوهستانی  نواحی معتدله گرم گسترش یافته اند.سوزنها دارای مقطع ۴گوشه هستند وبادوامند و پایک کوتاهی دارند که هنگام سقوط، بر روی شاخه ها باقی می مانند .


 
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود