معرفی درختان با گل های رنگی برای حیاط باغچه

تاریخ : 1397/11/08 نویسنده :admin بازدیدها : 2572 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)
برای اینکه حیاط باغچه شما زیبا به نظر برسد باید درختانی با تنوع گل های رنگی برای باغ یا باغچه خود انتخاب کنید.که در زیر ما چند نمونه از این درختان زیبا را به شما معرفی میکنیم:
درخت پروانه:
درخت پروانه درختی بسیار زیبا با گل های زرد روشن به صورت خوشه ای که در ماه های اردیبهشت و خرداد شکوفا می شوند خودنمایی می کنند.
درخت گیلاس وحشی:
هَلی کِک نوعی گیلاس وحشی است که به صورت پراکنده در جنگل های مازندران دیده می شود.این درخت در نوع خود بسیار بلند می شود و در بهار با گل های سفیدش و تابستان با گیلاس های ریزی که بر آن نمودار می شود ، خودنمایی میکند. قسمت هایی از این درخت خواص دارویی دارد.
اين درخت بسيار زيبا در اروپا, اسيا و ايران انتشار دارد.در كشور ما در جنگلهاي شمال از استارا تا گرگان پراكنده است.و تقريبا از پايين بند تا ارتفاع ميان بند جنگل بالا مي رود و حتي در جامعه ي راشستان به طور پراكنده وجود دارد.
درخت ماگنولیا بنفش:
ماگنولیا با نام انگلیسی Magnolia و نام علمیsp.  Magnolia از خانواده Magnoliaceae ،درختی است با گونه های مختلف که برخی همیشه سبز است و برخی دیگر خزان کننده که رنگ گلهای آن سفید، زرد، صورتی، ارغوانی و بنفش میباشند. این گیاه به دلیل ظاهر زیبای خود مورد توجه قرار گرفته و در فضای سبز جلب توجه میکند. این درخت همزمان با افزایش سن، تاج آن بیضی شکل میگردد. برگهای آن به رنگ سبز است.
درخت ماگنولیا سفید:

ماگنولیا درختی همیشه سبز و بسیار بزرگ از خانواده مگنولیاسه میباشد که بومی جنوب شرقی آمریکا میباشد.

این گیاه در ویرجینیای جنوبی تا فلوریدای مرکزی و از غرب تا شرق تکزاس و اوکلاهما دیده میشود و به علت گلهای بزرگ سفید رنگ و بسیار زیبا و معطری که دارد در سراسر جنوب شرقی آمریکا به عنوان درخت زینتی بسیار محبوب شناخته میشود.

درخت توری:
درختچه توری، درختچه‌ای است از چین و مختص نواحی گرمسیری و نیمه‌گرمسیری و چون به سرما حساسیت چندانی ندارد می‌توان از آن در بیشتر مناطق با آب و هوای متفاوت استفاده کرد.
ارتفاع آن تا ۷ متر می‌رسد. گل‌های آن در سال اول به‌صورت خوشه‌ای به ارتفاع ده تا بیست سانتیمتر و مرکب از گل‌های با ۶ گلبرگ چین‌دار و ۷ پرچم که جام آن دارای ۶ کاسبرگ و به‌وسیله دمگل کوتاهی روی ساقه‌های خوشه قرار گرفته و به رنگ‌های سفید، قرمز، صورتی، ارغوانی و یا آبی ظاهر می‌شود. این گیاه برای اینکه بتواند به‌صورت درختچه باقی بماند، احتیاج به هرس سنگین هر دو تا سه سال یک‌بار دارد و بهتر است که این هرس در اوایل بهار انجام پذیرد. می‌توان آن را از سال اول به‌صورت تک‌پایه و یا چندپایه نگهداری کرد. برگ‌های این گیاه به شکل بیضی است که به‌وسیله دمبرگ کوتاهی روی شاخه قرار دارد. این درختچه نیازمند خاکی قوی با زه‌کشی کامل بخصوص خاک شنی و آفتاب مستقیم و آب فراوان است و در مناطق که نور آفتاب به‌اندازه کافی باشد به حیات خود ادامه می‌دهد.
درخت ارغوان:
ارغوان درختی گلدار و زینتی است كه بلندی آن گاهی به12 متر هم می رسد، اما بیشتر به صورت درختچه است. ارغوان گیاه بومی سرزمین های جنوبی اروپا و جنوب غربی آسیاست و در ایران در شاهرود، كرمان، مازندران، گیلان، همدان، لرستان و فارس به صورت خودرو می روید. این درخت را به عنوان گیاه زینتی می كارند.ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود