معرفی درختان مناسب دور استخر

تاریخ : 1397/12/08 نویسنده :admin بازدیدها : 1324 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)

برای اینکه استخر شما زیبا و متفاوت به نظر برسد شما بایستی درختانی را انتخاب کنید که مناسب کاشت دور استخر باشند , انتخاب های اشتباه می توانند دید استخر شما را کور کنند.
در زیر نمونه هایی از درختان زیبا مناسب دور استخر را به شما معرفی میکنیم:

نخل فینیکس
نخل فینیکس گیاهیست که در سراسر کرانه های مدیترانه بچشم میخورد و به عبارتی نیرومند ترین و روستیکترین نخلهای ناحیه مذکور محسوب میشود. بدون هیچ مشکلی زندگی در گلدان یا ظروف چوبیرا میپذیرد و در تزیین سرسراها و راهروهای شیشه دار و روشن بکار میرود . هیآت اندر جوانی خشن بنظر میرسد اما با کذشت زمان برگهایش انحنای ظریفی پیدامیکند.
یکی از گیاهان تیره مجاور با ان(فنیکس داکتیلیفرا)است که جنبه ی زینتی بیشتریدارد.

نخل لاتانیا

نخل لاتانیا بومی کالیفرنیا و مکزیک است.

نخل لاتانیا در  نواحی سردسیر و هوای سرد مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و در مناطق شمالی ایران به خوبی در فضای باز رشد میکنند.

نوعی دیگر از نخل وجود دارد که مشابه پالم لاتانیا هست که به پالم واشنگتون مشهور است


نخل واشنگتن

نام فاسی: پالم واشینگتون، پالم واشینگتونیا، نخل بادبزنی واشینگتن

خانواده: Palmae

به دلیل برگ‏های بادبزنی شکلی که دارد به نخل بادبزنی شهرت یافته، این درخت در شهرهای شمالی کشور فراوان است.

واشنگتونیا در شرایط مساعد و مرطوب اگر از آب کافی برخوردار شود مانند مناطق شمالی بیش از 20 متر رشد می‏کند.

نخل های زیبای بولوار کازینو(معلم) رامسر از قدیمیترین گونه های این پالم در ایران هستند.

نگهداری این گیاه زیبا در تهران و مناطقی که زمستان‏های سرد دارند قدری مشکل است زیرا سرمای بیش از  15- درجه سانتی‏گراد را به سختی تحمل میکند

در چنین نقاطی باید درخت را در کنار دیوار یا پناهگاه کاشت تا از سرمای زمستان محفوظ بماند ضمناً همه ساله باید نهال‏ های جوان در زمستان به وسیله گونی پوشانده شود.

نوعی دیگر از پالم هست که به پالم لاتانیا مشهور است و مشابه پالم واشنگتون هست

درخت موز
درخت موز متعلق به تیره موز و از گیاهان گرمسیری بشمار می‌آید. موطن اصلی آن شمال شرقی هند بوده و از طریق مادگاسکار به کشورهای آفریقایی پراکنده شده است. گونه‌های خوراکی موز شامل موزا آکومیناتا و موزا بالبیزیانا می‌باشد که دارای ۲۲ جفت کروموزم بوده.
از جنس Musa و خانواده Musaceae میباشد و در مراکز گل و گیاه باغ ها اغلب با نام موز زینتی فروخته می شوند، البته این یک نام فانتزی است.

درخت افرا مجنون
درختچه افرا مجنون یکی از زیباترین درخچه ها می باشد این درختچه بومی شرق اسیا و دارای 300 گونه می باشد.برگ درخت افرا دارای تنوع رنگی زیبایی که از سبز تا قرمز می باشد

درخت زیتون خوراکی
زیتون از شاخه گیاهان گلدار، از گیاهان جدا گلبرگ و از تیره زیتونیان است. زیتون گیاهی است همیشه سبز با عمر زیاد که می توان به مفهومی آن را درخت ابدی دانست و در صورتی که تنه اصلی این درخت از بین برود زندگی مجددش را با رویش پاجوش ها ادامه می دهد.

درخت لیمو
لیموشیرین میوه ای از خانواده ی مرکبات است که بومی آسیای جنوب شرقی است. درخت آن تا ۶۰ متر رشد می کند و در سال های پنجم تا هفتم از رشد درخت، میوه می دهد؛ میوه هایی به رنگ زرد و گرد که با رشد بیشتر کاملاً زردرنگ می شوند
لیمو شیرین، گونه‌ای لیمو است با نام علمی (Citrus limetta)و از گونه dulcis
میوه آن شیرین و درشت است و آبش به‌عنوان مدر به بیماران تبدار داده می‌شود.معادل دیگر نام علمی آن ، Citrus limonum Risso. var. dulcis Moris هم ذکر شده‌است .

درختچه کامکوات
کامکوات (کومکوات) درختان پاکوتاهی هستند که برگ های ریزی دارند. میوه های کامکوات به شکل کشیده یا گرد
هستند. میوه های کامکوات پالم گاردن به رنگ زرد طلایی و کوچک اند (به قطر حدود ۲/۵ سانتی متر) که به مدت طولانی قابلیت نگهداری دارند.
چون پوست این میوه ها تلخ نیست؛ بلکه کمی ترش مزه و دارای طعم مطبوعی هسـتـنـد، از آنها برای تهیه مربا، کنسرو شده، مارمالاد و یا به صورت تازه خوری همراه با پوست استفاده می کنند. در ضمن، به علت پاکوتاهی، به صورت زینتی در گلدان نیز نگهداری می شود.
از نظر زمان رسیدن میوه، در گروه زودرس تا میان رس قرار گرفته و میوه های آن ها را می توان به خوبی و بدون کاهش قابل توجه وزن، به مدت طولانی روی درخت نگهداری نمود.

درخت نارنگی
نارنگی پیج  از ارقام زودرس، با کیفیت و از نظر شکل ظاهر شبیه به پرتقال است. این میوه از تلاقی بین تانجلو مینولا و  نارنگی کلمانتین منشاء گرفته است. این درخت بدون خار و پر محصول است. اندازه میوه و ضخامت پوست میوه در حد متوسط می باشد. سطح پوست میوه صاف تا کمی ناصاف است. رنگ پوست  میوه  هنگام برداشت نارنجی متمایل به قرمز است و رنگ گوشت میوه نارنجی پررنگ است . میوه ترد و آبدار وطعم آن مطلوب وشیرین است. 

یاس زرد
یاس زرد درختچه‌ای خزان پذیر و با ارتفاع رشدی ۱ تا ۳ متر است و گاهی تا ۶ متر هم رشد دارد. این درختچه دارای پوستی زبر و قهوه‌ای مایل به خاکستری می‌باشد. با برگ‌های متقابل و ساده.
گل دهی در اوایل بهار و قبل از رویش برگ رخ می‌دهد. گل‌های زرد روشن که با چهار برش عمیق تقسیم شده‌است و گل‌برگ‌ها تنها در پایه به هم متصل شده‌اند. در آب و هوای بارانی به صورت آویزی بدل می‌شوند و از اندام‌های جنسی محافظت می‌کنند. گفته شده‌است که گل‌های یاس زرد قابلیت تولید لاکتوز را دارا هستند. لاکتوز به ندرت در دیگر منابع طبیعی (به غیر از شیر) یافت می‌شود. هر چند هنوز وجود لاکتوز به تأیید نرسیده‌است.ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود