معرفی 5 گل و گیاه و درختچه ای که در مناطق گرم و خشک رشد می کنند

تاریخ : 1397/22/08 نویسنده :admin بازدیدها : 2335 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)

اکثر افرادی که در مناطق گرم و خشک زندگی می کنند همیشه با این مشکل مواجه هستند که چه گل و گیاه یا درختچه ای در باغچه حیاط خود بکارند که خشک نشود , ما در زیر 5 گونه از این بوته های زیبا را برای شما معرفی و شرح داده ایم:
1-میخک هندی
میخک هندی با نام انگلیسی Winter daphneو نام علمی  Daphne odora از خانواده Thymelaeaceae ،گیاهی همیشه سبز و بومی چین و ژاپن است که برگهای آن تخم مرغی شکل، ضخیم، نوکدار و چرمی و براق است. پوست تنه درخت خاکستری رنگ و گلهای آن سفید، قرمز یا زرد رنگ و بسیار معطر است که در اواسط بهار شکوفا میشوند. این گیاه به دلیل حالت برگها و گلها، به عنوان یک گیاه زینتی زیبا در فضای سبز در نظر گرفته میشود.

2-پیتسپروم (میخک رونده)
پیتسبروم گیاهی بسیار زیبا با برگ های همیشه سبز هست

3-درخت انار
انار با نام علمی: Punica granatum به غیر از ارزش غذایی، جنبه های دارویی و اثرات درمانی قابل توجهی دارد. انار منبع مهم آنتی‌اکسیدان‌ها، پتاسیم و ویتامین C است.آب انار یکی از غنی‌ترین منابع پلی‌فنول‌هاست که گروهی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند. یک لیوان آب انار حدود ۴۰ درصد ویتامین C مورد نیاز روزانه شما را تأمین می‌کند و علاوه بر این، منبع خوبی از ویتامین‌های A، E و اسیدفولیک است. مقدار آنتی‌اکسیدان موجود در آب انار حتی ۳ برابر چای سبز است.
انار يكي از گياهان مقاوم به خشكي و ازنظر آب وهوایی ، انار ، مناسب هوای گرم ومعتدل است وگرمای خشک کویری را به خوبی تحمل می کند.

4-نهال بلوبری
نهال بلوبری یک میوه خوشمزه و سر شار از آنتی اکسیدان است.بلوبری سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی است که بدن انسان بصورت مداوم و روزانه به آن‌ها نیازمند است.نهال بلوبری بدلیل کوتاه قدی قابل پرورش بصورت گلدانی در آپارتمان است

بلوبری بومی مناطق شمالی آمریکا ، اروپا و قسمتهایی از آسیا و آفریقاست. بلوبری به دوگونه کلی پابلند و پاکوتاه تقسیم میشوند. بلوبری یک میوه خوشمزه و سر شار از آنتی اکسیدان است. شکل ظاهری گیاه میوه بلوبری به قطری حدود ۲ الی ۵ سانتیمتر است. ابتدا به رنگ آبی روشن


5-یاس چمپا
نامهای متداول:  یاس چمپا، یاسمن چمپا، یاس اسپانیایی، رویال جاسمین 

نام انگلیسی: Spanish jasmine

نام علمی: Jasminum grandiflorum

 خانواده:  Oleaceae زیتون

رنگ گل: گل‌های آن سفید و گاهی خارج گلبرگ‌ها صورتی رنگ است.

شکل گل: 4 تا 6 پر به قطر حدود 2 تا 4 سانتیمتر

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود