روش تکثیر کاج لاوسون از طریق قلمه

تاریخ : 1398/12/04 نویسنده :admin بازدیدها : 4979 موضوع : بیشتر بدانیم (گل و گیاه)

فصل مناسب قلمه زنی: از اواخر آذر الی اواخر بهمن ماه

خاک مناسب قلمه : ترکیب یک سوم ماسه + یک سوم خاک باغچه + یک سوم خاک برگ

سم پاشی: هر یک ماه به یک ماه از قارچکش بنومیل یا کاربندازیم به مقدار میزان استفاده شود

آبیاری: هر موق خاک خشک شد ابیاری شود

ابتدا باید گلخانه ای احداث کنید تا در فصل زمستان سردی هوا به قلمه ها آسیبی نرساند , پس از ایجاد گلخانه گلدانها را خاک کرده و آماده قلمه زنی می کنید و در گلخانه می چینید.
سپس قلمه های به ارتفا ع 20 سانت از روی درخت کاج لاوسون از لابه لای شاخه هایی که نور کمتری به ان می خورد می گیرید (سعی کنید قلمه هایی که می گیرید ته ان را با قیچی به صورت اریب ببرید).
پس از گرفتن قلمه بلافاصله ان را به داخل گلخانه برده و سپس خاک گلدانهایی که از قبل اماده کردین را کاملا خیس کرده تا قلمه هایی که میخواهید در داخل انها بگارید راحت کاشته شوند.
قلمه ها را به عمق 3 الی 4 سانت در داخل گلدان ها بکارید در هر گلدان 3 الی 4 قلم کاشته شود به صورتی که قلمه ها به یکدیگر نخورند تا نور کافی را داشته باشند.
پس از کاشت قلمه ها سر گلخانه خود را سایه کرده تا افتاب سوزان تابستان به انها اسیبی نرساند.

هر یک ماه به یک ماه قارچ کش داخل گلخانه سم پاشی شود (به مقدار میزان سم بریزید)

همین روند را تا اواخر تابستان ادامه داده سپس با ورود به فصل پاییز کم کم گلخانه را از حالت سایه در بیاورید  و نایلون روی ان را بردارید تا قلمه ها شروع به ریشه دوانی بکنند.  1. میهمان
    پاسخ 18 دی 1399 00:17 عباس نوروزی
    لطفا قیمت کاج مطبخ وسانسوریاوبنسای راخرید عمده بفرماییدممنونم

    باعرض سلام وخسته نباشید خاستم خسته نباشید بگم به اینهمه ذوق سلیقه که برای پرورش اینهمه گل ونهال که ادم بادیدن تنوه برای انتحاب ذوق زده میشودکهکدام راانتخاب بکندمجددتبریک ارزویموفقیت وپیشرفت دارم برای دست اندرکارن اگریک لطفی بکنیدقیمت هاراهم بفرمایید باتشکر

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود